Kodėl gimdyti savaitgalį rizikingiau?

Neseniai Anglijoje atliktas tyrimas parodė, kad gimdymas savaitgalį yra gerokai rizikingesnis, nes būtent tomis dienomis yra didesnė rizika naujagimiui mirti, skelbia BBC.

 

Gimdyti „saugiausia“ – savaitės pradžioje

Mokslininkų komanda iš Londono imperinio koledžo išanalizavo duomenis apie daugiau nei 1,3 mln. gimdymų ir nustatė, kad savaitgalį tūkstančiui gimdymų tenka 7,1 kūdikių mirties, o tai yra 7 proc. daugiau nei darbo dienomis.

Tyrimas atskleidė, kad „saugiausia“ diena yra antradienis, kuomet mirties atvejų būna mažiausiai. Mokslininkai sako, kad jei visomis dienomis rizika būtų tokia pati, kaip antradienį, metinis mirčių skaičius sumažėtų 770.

Ekspertai pažymi, kad nors bendras mirčių skaičius yra mažas, procentinis skirtumas yra reikšmingas ir kelia nuogąstavimų dėl savaitgalinės sveikatos priežiūros standartų.

Verta paminėti, kad rugsėjį atliktas kitas tyrimas taip pat atskleidė, kad savaitgalį į ligoninę paguldytam žmogui yra didesnė rizika mirti per ateinančių 30 dienų, negu tiems, kas buvo hospitalizuoti darbo dienomis.

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą