Kodėl specialistai pataria suvalgyti po saujelę riešutų kiekvieną dieną?

Visiems gerai žinoma, jog riešutai yra natūralus mineralų ir vitaminų šaltinis. Juose gausu baltymų, kurie yra viena iš svarbiausių medžiagų žmogaus organizmui, bei sveikųjų riebalų, kurie yra būtini kiekvieno žmogaus organizmo funkcijoms užtikrinti. Lietuvoje galima įsigyti daugiau nei dešimties skirtingų rūšių riešutų, tad išsirinkti gali būti sudėtinga.

Jeigu virškinimo problemų neturite, riešutus drąsiai galite valgyti ir su luobele. (Asociatyvi nuotr.)

Jeigu virškinimo problemų neturite, riešutus drąsiai galite valgyti ir su luobele. (Asociatyvi nuotr.)

Daugelyje šviežių riešutų rūšių yra biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip vitaminų E ir B, mineralų – geležies, kalcio, kalio, mangano. Tačiau prieš vartojant riešutus svarbu atkreipti dėmesį į jų spalvą, nes jie gali lengviausiai nusakyti jų būklę, bei į kitus faktorius, tokius, kaip dydį, sutrupėjimą ar sudžiūvimą.

 

Riešutų luobelės – palikti ar nuimti?

Pasak specialistų, taip pat derėtų nepamiršti, jog riešutai gali sugesti ir netinkamai juos laikant namuose. Riešutai – jautrus produktas, todėl juos reikia laikyti ne aukštesnėje nei 20°C temperatūroje. Norint gerąsias riešutų savybes išsaugoti kuo ilgiau, patartina juos laikyti šaldytuve.

Vienas iš dažnų klausimų, perkant riešutus, susijęs su luobelėmis. Žmonės baiminasi, jog jas nuo riešutų reikėtų nuimti, tačiau, anot mitybos specialistės, luobelė tikrai nėra kenksminga.

Ar riešuto luobelę reikėtų nuimti, ar palikti, spręsti reikėtų pagal asmeninės virškinimo sistemos veiklą. Kadangi riešuto luobelės yra sunkiau virškinamos, žmonėms, turintiems virškinimo sutrikimų, luobeles patarčiau nuimti. Tai padaryti galima labai įvairiai, pavyzdžiui, lazdyno riešutus reikia pakepinti – tuomet luobelė lengvai nusiima. O norint ją nuimti nuo migdolų riešutų, juos reikėtų užpilti karštu vandeniu. Tačiau, jeigu virškinimo problemų neturite, riešutus drąsiai galite valgyti ir su luobele.

 

Skrudinti riešutai – tokie pat vertingi

Anot ekspertų, vyrauja įsitikinimas, jog paskrudinti riešutai nėra vertingi. Visgi, riešutai vienodai naudingi tiek natūralūs, tiek ir apdoroti.

Švelniai, ne aukštesnėje nei 75°C temperatūroje, paskrudinti riešutai tikrai nepraranda maistinės vertės. Juose yra 25 proc. daugiau antioksidantų, be to, pakepinti jie kvapnesni ir skanesni. Sausai skrudinti riešutai gali padėti siekiant sumažinti svorį. Patarimas: rinktis tai, kas žmogui yra skaniausia bei retkarčiais paįvairinti racioną ne tik skirtingomis riešutų rūšimis, bet ir skirtingai juos apdorojant.

 

Po saujelę riešutų kiekvieną dieną

Mitybos specialistai pažymėi, kad nors riešutai yra naudingi mūsų organizmui, derėtų nepamiršti, kad jie – gana kaloringi. Todėl kasdien reikėtų suvartoti ne daugiau kaip 30 gramų riešutų.

 

Riešutai yra itin naudingas produktas mūsų organizmui. Pavyzdžiui, graikiniuose riešutuose gausu mums taip reikalingo magnio, kalio, omega-3 nesočiųjų riebalų rūgščių. Visų taip mėgstami pistacijų riešutai yra vitamino A šaltinis, o dažniausiai vartojamuose žemės riešutuose gausu  vitaminų B ir E, fosforo, magnio, kalio, kalcio bei natrio. Riešutai turėtų būti kasdienio raciono dalimi, nes puikiai tinka ne tik paskaninti maistą, bet ir suteikti organizmui vitaminų, mineralų ir energijos.

 

 

Pranešimas spaudai

 

Palikite komentarą