Kokius maisto papildus renkasi lietuviai?

Piracetol 300x250

Lietuvoje maisto papildus dažniau vartoja moterys, didmiesčių gyventojai bei aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės. Apklausos tikslas taip pat buvo išsiaiškinti lietuvių požiūrį į papildus – kokiais tikslais juos vartoja ir su kuo tariasi rinkdamiesi.

Du iš trijų apklaustųjų (65 proc.) nurodė sutinkantys su teiginiu, kad maisto papildai stiprina organizmo fizines savybes bei papildo mitybą. Taip dažniau atsakė moterys, jaunimas iki 30 metų, taip pat turintys didžiausias šeimos pajamas (daugiau nei 800 eurų) bei žmonės, įgiję aukštąjį išsilavinimą. Su šiuo teiginiu nesutiko 25 proc. respondentų.

 

Dažniausiai stiprina širdį

Apklausa atskleidė, kad per pastaruosius 12 mėnesių maisto papildus bent kartą vartojo apie 44 procentus Lietuvos gyventojų. Tarp jų populiariausi tie maisto papildai, kurie skirti širdžiai ir kraujagyslėms (11 proc.), akims (10 proc.) bei sąnariams ir kaulams (9 proc.).

Apklausa rodo, kad papildus širdžiai ir kraujagyslėms bei sąnariams ir kaulams dažniausiai naudoja vyresni nei 50 metų žmonės. Vidutinė amžiaus grupė renkasi papildus akims ir nervų sistemai, tuo metu jaunimui aktualūs tie maisto papildai, kurie skirti vartoti sportuojant arba norint reguliuoti savo svorį.

Pasak Lietuvos maisto papildų gamintojų asociacijos direktorės Neringos Bulakienės, lyginant šiuos duomenis su Lietuvoje atliktais mitybos tyrimais, pastebima, kad lietuviams trūksta supratimo, jog mityba yra tiesiogiai susijusi su sveikata.

Anot jos, aplinkos užterštumas, nuolat patiriamas stresas, nepilnavertė mityba ir daugelis kitų faktorių lemia, kad šiuolaikinio žmogaus organizmui pradeda trūkti tam tikrų maisto medžiagų, o maisto papildai galėtų padėti sumažinti šią problemą.

„Palyginimui, mūsų proseneliai augalinės kilmės riebalų rūgščių Omega-6 ir daugiausiai iš žuvies produktų gaunamų Omega-3 riebalų rūgščių suvartodavo tolygiai, tačiau dabar šis santykis yra 18 su 1. Tai reiškia, kad šiuolaikiniam žmogui kasdien papildomai reikėtų gauti Omega-3 riebalų rūgščių, kurios palankiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, padeda palaikyti normalų kraujospūdį ir mažina trigliceridų koncentraciją kraujyje“, – teigia N. Bulakienė.

 

Organizmas reikalauja pastiprinimo

39 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad maisto papildus reikia vartoti tada, kai reikia pastiprinti organizmą arba jaučia, kad trūksta tam tikrų medžiagų. Daugiau nei trečdalis respondentų teigia, kad papildai turi būti vartojami tada, kai juos paskiria gydytojas (35 proc.). Penktadalis Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad maisto papildus reikia vartoti žiemą ar pavasarį (22 proc.).

„Tiek Lietuvoje, tiek kitose vėsesnio klimato šalyse gyvenantiems žmonėms ypač dažnai trūksta vitamino D. Taigi, tam tikrų maisto papildų reguliarus ir sistemingas vartojimas galėtų užtikrinti, kad organizmas kasdien gautų gyvybiškai reikalingų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų“, – sako asociacijos vadovė.

Pusė lietuvių (47 proc.) mano, kad vartojant maisto papildus mažiau sergama ir mažiau išleidžiama vaistams.  Šiam teiginiui nepritarė 35 proc. apklaustųjų, likę neturėjo nuomonės.

„Ši apklausa atskleidžia tai, jog nemaža dalis lietuvių teoriškai žino maisto papildų paskirtį, tačiau praktiškai šias žinias pritaiko maža dalis. Anksčiau Vilniaus universiteto atlikti tyrimai rodo, kad reguliariai maisto papildus vartoja 6 proc. gyventojų. Pagal šį rodiklį mes smarkiai atsiliekame nuo senųjų Europos Sąjungos narių bei Amerikos, kur papildų vartojimas siekia 60–80 proc.“, – sako N. Bulakienė.

Anot asociacijos direktorės, tokie apklausos rezultatai parodo, kad lietuviai savo sveikata susirūpina tada, kai kyla problemų. Didžiausią dėmesį sveikatai daugelis skiria tik tada, kai ji sušlubuoja. Ligoms užbėgti už akių stengiasi ir profilaktiškai sveikatą stiprina tik nedidelė dalis tautiečių.

Apklausą Lietuvos maisto papildų gamintojų asociacijos užsakymu praėjusių metų pabaigoje atliko „Baltijos tyrimai“. Jos metu apklausta 1012 Lietuvos gyventojų.


bauer-nutritional-vaistineJūsų vaistinė Europoje – vienas standartas visų šalių vartotojams. Sportui, sveikatai ir grožiui.  Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.

 

Pranešimas spaudai

 

Palikite komentarą