Konkurencijos taryba: populiarios vaistinės reklama – klaidinanti

Šiandien Konkurencijos taryba nustatė, kad trumposiomis žinutėmis ir per radiją UAB „Nemuno vaistinė“ skleisti teiginiai apie „Camelia“ vaistinėje teikiamą iki 30 proc. nuolaidą visoms prekėms klaidino vartotojus ir taip pažeidė Reklamos įstatymo 5 straipsnį.

 

Nuslėpė „papildomas sąlygas“

Taryba tyrimą pradėjo pagal pareiškėjo skundą įtarusi, jog UAB „Nemuno vaistinė“ įvairiais laikotarpiais nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. iki 2015 m. lapkričio 30 d. skleidė klaidinančius reklaminius teiginius apie nuo 13 val. iki 15 val. „Camelia“ vaistinėse taikomą akciją – iki 30 proc. nuolaidą visoms prekėms. Konkurencijos taryba nustatė, kad visuose reklaminiuose teiginiuose nurodyta informacija buvo neteisinga, kadangi nuolaida nebuvo taikoma kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos prekėms, perkant su kompensuojamųjų vaistų pasu. Taip pat Bendrovės radijuje skleista reklama buvo neišsami, dėl to, kad reklamoje nebuvo informuojama, kad nuolaida prekėms buvo suteikiama tik pateikus vaistinės kortelę.

Tarybos nuomone, tikėtina, jog, jei vartotojas būtų žinojęs teisingą ir išsamią informaciją, būtų priėmęs kitokius sprendimus dėl prekių įsigijimo „Camelia“ vaistinėse, pavyzdžiui, būtų ieškojęs palankesnių sąlygų kitose vaistinėse, nebūtų pirkęs prekių vaistinėse.

Taryba, atsižvelgusi į tai, kad reklamos buvo skleistos dideliu mastu bei klaidino vartotojus, bendrovei skyrė 8 688 eurų baudą.

 

 

Šaltinis: Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

 

Palikite komentarą