Kuo skiriasi dantų šepetėliai ir kuriuos pasirinkti?

Naujas tyrimas parodė, kad elektriniuose dantų šepetėliuose su tuščiavidurėmis galvutėmis iki 3 tūkst. kartų aktyviau veisiasi bakterijos, dalinasi portalas delfi.lt.

Tinkami dantų šepetėliai

„Dantų šepetėliai gali platinti mikroorganizmus, kurie sukelia ligas bei infekcijas. Dantų šepetėliuose su pilnavidurėmis galvutėmis bakterijos dauginasi mažiau. Šereliai turėtų būti minkšti ir pagaminti iš nailono“, – aiškino profesorė Donna Warren Morris iš Teksaso universiteto Odontologijos mokyklos.

Taip pat labai svarbu dantų šepetėlius dezinfekuoti ir leisti jiems išdžiūti. „Kai kurie elektriniai dantų šepetėliai dabar turi ultravioletinių spindulių sistemą, arba galite pamerkti dantų šepetėlių galvutę 20 minučių į dantų skalavimo skystį“, – patarė D. W. Morris.

Per daugumos elektrinių dantų šepetėlių pakuotę sunku įžiūrėti, ar jo galvutė yra pilnavidurė, ar tuščiavidurė.

„Geriausias būdas nustatyti, ar galvutė yra pilnavidurė, yra atkreipti dėmesį į jungtį su pagrindine elektrinio dantų šepetėlio dalimi. Natūralu, kad toje vietoje bus šiek tiek tuštumos, bet didžioji dalis bus vientisa, iki pat šerelių ar valymo galvutės“, – sakė D. W. Morris.

 

Daugiau bakterijų – ant dantų šepetėlių tuščiavidurėmis galvutėmis

Minimas tyrimas buvo atliekamas tris savaites. Jo metu dalyviai valėsi dantis dukart per dieną su vienu iš trijų atsitiktinai parinktų elektrinių dantų šepetėlių.

Dalyviai naudojo paprastą – ne antibakterinę – dantų pastą ir dantų siūlą, bet susilaikė nuo kitų dantų priežiūros produktų, pavyzdžiui, burnos skalavimo skysčio.

Ant dantų šepetėlių galvučių buvo aptikta iš viso penkių rūšių burnos mikroorganizmų, bet didesnis jų kiekis buvo ant dantų šepetėlių su tuščiavidurėmis galvutėmis. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Journal of Dental Hygiene“.

 

Palikite komentarą