Kuo skiriasi riebalų nusiurbimas ir riebalų šalinimas lazeriu?

Visiems puikiai žinoma procedūra – riebalų siurbimas. Plastinių operacijų chirurgas Kęstutis Maslauskas portalui alfa.lt pasakoja apie kitokią procedūrą – riebalų šalinimą lazeriu.

 

 

– Kas tai per procedūra?

– Riebalų šalinimas lazeriu yra operacija, kuri, priklausomai nuo ploto, gali būti atliekama su bendrine ar vietine nejautra. Srityje, kurioje bus šalinami riebalai, padaromas 1,5–2 mm pjūvis, įvedama kaniulė, suleidžiama skysčio, kuris praskirsto riebalines ląsteles ir sutraukia kraujagysles, kad operacijos metu pacientas kraujuotų kuo mažiau. Tuomet įvedama kaniulė su šviesolaidžiu ir lazeriu paveikiamos riebalų ląstelės. Žuvusios riebalų ląstelės yra suardomos ir organizmas jas pats suskaido ir pašalina.

Žinoma, po operacijos iš pradžių būna patinimas, skausmingumas. Riebalų šalinimas lazeriu nėra kažkokia panacėja ar stebuklas, tačiau po procedūros padidėja odos elastingumas ir tamprumas.

 

– Kuo riebalų šalinimas lazeriu skiriasi nuo riebalų nusiurbimo?

Riebalų nusiurbimo metu daromas didesnis nei 0,5 cm pjūvis, įvedama 2–5 cm pločio kaniulė, kuri būna pajungiama prie siurblio, sudaromas vakuumas ir švytuokliniais judesiais išsiurbiami riebalai.

Atliekant riebalų šalinimą lazeriu, daromas mažesnis pjūvis, riebalų ląstelės yra ne išsiurbiamos, o suardomos ir organizmas jas pats pašalina. Nematau prasmės dideliems plotams naudoti lazerinę procedūrą. Ją naudojame tada, kai reikia pašalinti riebalus iš mažesnių plotelių, kai yra mažiau riebalinio audinio.

 

– Po kurios procedūros gijimas būna lengvesnis: lazerio ar nusiurbimo?

Po riebalų šalinimo lazeriu gijimas vyksta šiek tiek lengviau, tačiau iš kitos pusės – riebalai šalinami iš daug mažesnio ploto. Kitaip sakant, skirtingos priemonės naudojamos skirtingoms vietoms tobulinti, tad ir pačios procedūros nėra tapačios ir sulyginamos. Rezultatas yra panašus, tačiau, pasikartosiu, lazeris skirtas mažesniems plotams bei juo galima pašalinti riebalus iš paviršinių poodžio sluoksnių.

Po operacijos rekomenduojame vilkėti kompresinius drabužius. Jei pasirenkama lazerio procedūra, tuomet nėra siūlių – patinimas ir mėlynės išlieka 2–3 savaites, galutinis rezultatas matosi po 3–4 mėnesių.

 

– Kokiais atvejais riebalų šalinimo operaciją atlikti yra rizikinga arba apskritai neįmanoma?

Operaciją atlikti dažniausiai būna neįmanoma, jei paciento oda yra pasmukusi arba laisva – tokiais atvejais suardomas riebalinis audinys ir oda pasmunka dar labiau. Taip pat – jei žmogus yra nutukęs. Riebalų ląstelės nėra visiškai suardomos, dalis jų lieka, ir, priaugus svorio, jos toliau kaupia riebalus. Operacija taip pat neatliekama tada, jei yra dekompensuotos ligos, kraujo krešumo sutrikimai ar infekcija.

 
Šaltinis: alfa.lt

Palikite komentarą