Kodėl nerekomenduojama pradėti laikytis dietos žiemą?

Dietologai sako, kad dažniausia moterų klaida žiemą – griebtis lieknėjimo dietos. Nusilpus imunitetui šventes gal ir sutiksite lieknos, tačiau greičiausiai skaudančia gerkle ar varvančia nosimi.

Dietos gali tapti net peršalimo ar gripo priežastimi. (Asociatyvi nuotr.)

Dietos gali tapti net peršalimo ar gripo priežastimi. (Asociatyvi nuotr.)

Žiemą organizmas ypač neatsparus virusinių atakų puolimui. Be to, trūksta saulės šviesos, vitaminų ir fizinio aktyvumo. Neužtikrinama reikiama antikūnų apsauga. Kitaip tariant, kai nepakanka energijos, organizmas turi vis mažiau jėgų kovoti su virusais, ypač ankstyvose užsikrėtimo stadijose. Tad atsparumas ligoms, ypač peršalimo ir gripui, mažėja.

 

Kalorijų ribojimas

Dietos nenaudą organizmui šaltuoju metų laiku įrodo ir amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas. Leidinyje „Journal of Nutrition“ paskelbtas mokslininkų iš Mičigano valstijos universiteto tyrimas. Jo metu pelės, kurioms skirta mažiau kalorijų turinti, bet užtikrinanti pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį dieta, buvo ne tokios atsparios gripui nei normaliai mintančios graužikės.

Nusilpusios dėl liesesnės dietos pelės dažniau nugaišdavo nuo infekcijų. Jei joms vis dėlto pavykdavo atsispirti virusui, jų sveikimo procesas trukdavo kur kas ilgiau nei kaloringesniu maistu šeriamų pelių.

„Mūsų tyrimai rodo, kad organizmas būna atsparesnis ligoms, kai kalorijų kiekis neribojamas“, – tyrimo rezultatus aiškino profesorė Elizabeta Gardner.

 

Geriau sportas

Tad jei artėjant šventėms susirūpinote figūra – pirmiausia pagalvokite apie tinkamą fizinį krūvį. Tik nepersistenkite. Niekuomet nesportavusiam žmogui lengva persitempti, o tai reiškia ir didesnę traumų riziką.

Pradėti nuo lengvesnių treniruočių. Pasikonsultuokite su treneriu, kuris nurodys teisingus žingsnius, kaip didinti apkrovą raumenims ir sąnariams.

Kita lieknėjimo pusė – tinkama mityba. Dietos yra netinkamos, tą jau išsiaiškinome. Tačiau pasirūpinti tuo, kad jūsų racionas būtų subalansuotas visuomet tinkamas laikas. Tad pasistenkite vadovautis sveikos mitybos piramide.

 

Palikite komentarą