Lietuvos studentai žengia į priekį: pristatė mobiliąją programėlę reabilitacijai

Skirtingų sričių kompetencijų ir gebėjimų apjungimas – garantuota sėkmė. Tuo įsitikino skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo bendrovė „Indeform“, šiais metais organizavusi daugiau nei 3 mėnesių trukmės praktiką Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) studentams.

Ši programa planšetinio kompiuterio ekrane leidžia gydytojui matyti paciento daromą pažangą ir rezultatus.

Ši programa planšetinio kompiuterio ekrane leidžia gydytojui matyti paciento daromą pažangą ir rezultatus.

Studentai, vadovaujami patyrusių specialistų, sukūrė unikalią mobiliąją programėlę, leidžiančią nuotoliniu būdu komunikuoti gydytojui ir reabilitaciją po, pavyzdžiui, ranko kaulo lūžio atliekančiam žmogui.

 

Susitiko skirtingų sričių specialistai

Šiais metais bendrovėje praktiką atliko 5 multimedijos technologijų, 2 programų inžinerijos bei 2 grafinio dizaino krypties studentai. Jie turėjo galimybę dirbti prie inovatyvių, interaktyvių kompiuterinės grafikos ir vizualinių projektų bei animacijų. Įmonės bei jos partnerių iš JAV inicijuoti projektai studentams leido susipažinti su realiais jų įgyvendinimo terminais bei atsakomybėmis. Jaunuoliai taip pat turėjo galimybę inicijuoti ir savo projektus.

Praktikos metu apjungus grafinio dizaino bei technologinių mokslų krypties studentų kompetencijas ir gebėjimus bei patyrusiems įmonės darbuotojams kryptingai vadovaujant darbams, buvo sukurta keletas unikalių projektų.

Vienas iš perspektyviausių – „Reabilitacinės smulkiosios rankų motorikos atstatymo programinės įranga“. Jis glaudžiai sieja informacinių technologijų (IT), grafinio dizaino bei medicinos sritis.

 

Mato paciento pažangą

Sukurto produkto pagrindas – mobilioji aplikacija, suteikianti galimybę pacientui reabilituotis nepriklausomai nuo vietos bei palengvinanti gydytojo ir paciento tarpusavio komunikavimą. Ši programa planšetinio kompiuterio ekrane leidžia gydytojui matyti paciento daromą pažangą ir rezultatus.

Visi rezultatai internetiniu ryšiu perduodami į duomenų bazę automatiškai. Aplikacijoje įdiegtas asmeninis prisijungimas prie sistemos, visi duomenys yra pasiekiami tik gydytojui ir pacientui.

Programa ypatinga tuo, kad leidžia įvertinti ir lavinti plaštakos bei riešo funkcines galimybes, gerinti motorinius, sensorinius ir kognityvinius sutrikimus, atliekant aktyvius pratimus. Pratimai kiekvienam pacientui gydytojo parenkami individualiai pagal gydymo programų lygius.

 

Išskirtinumas – grįžtamasis ryšys

Didžiausias sukurtos programos išskirtinumas – grįžtamasis ryšys su pacientu, paciento motyvavimas toliau tobulinti savo rankos funkcijų galimybes bei siekti aukštesnės gyvenimo kokybės.

Produkto kūrėjai tiki, kad sukurtas produktas ne tik suteiks medikams papildomą techninės įrangos bazę, gydant rankų smulkiosios motorikos sutrikimus, atsirandančius po insultų, specifinių rankų plaštakų, pirštų operacijų ar rankų nervų traumų, bet ir taps naujų, modernių, motyvuojančių reabilitacijos produktų kūrimo skatinimo pradžia.

Bendrovės  džiaugiasi puikiu studentų darbu praktikos metu ir neatmeta galimybės  kitais metais taip pat organizuoti studentams praktikos, stengdamasi apjungti kuo didesnį skaičių įvairių sričių specialistų, nes būtent tarpdiscipliniškumo įvedimas šiandien padeda sukurti unikalius produktus.

 

 

 

Šaltinis: BNS

Palikite komentarą