Dažniausios ligos vasarą – peršalimas, angina ir laringitas

Gydytojai ir vaistininkai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje sergamumas gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis nemažėja ir vasarą. Tai patvirtina ir pastaruoju metu vaistinėse išaugę antivirusinių preparatų pardavimai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 25 -ąją savaitę siekė 20,5  atv./ 10 tūkst. gyventojų. 24-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 21,9 atv. /10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 18,5 atv. /10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje 12,6 atv./10 tūkst. gyv., o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje 27,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

„Dažnas mano, kad peršalimo ligų metas yra ruoduo ir žiema. Tuo tarpu vasara – tai laikas, kai peršalti neįmanoma. Tačiau būtent vasarą žmonės dažnai sukaista, perkaitę atsigaivina šaltais gėrimais, mėgaujasi maudynėmis šaltame vandenyje, vėdindami patalpas sudaro skersvėjus, todėl  dažnam prasideda sloga ar gerklės skausmas,  pakyla temperatūra, atsiranda kosulys. Kasdien sulaukiame pacientų, kurie sakosi dar vakar buvę sveiki maudęsi, mėgavęsi saule, o jau šiandien karščiuoja ir skundžiasi ūmiu gerklės skausmu“, – pasakojo  vaistininkė Jūratė Švarcaitė.

Dažniausios ligos vasarą – angina, sloga, gerklės uždegimas, laringitas. Specialistė pastebi, kad žmonės neįvertina to, kad gelbėdamiesi nuo karščio skersvėjais, ledais, šaltais gėrimais, maudynėmis vėsiame vandenyje, netaisyklingai nustatytais kondicionieriais patys pastūmėjame save ligai į glėbį. „Rodosi karštas oras ir peršalimas yra nesuderinami dalykai. Tačiau per karščius pasigauti peršalimą šansų yra ne mažiau nei žiemą. Būtent pirmaisiais vasaros mėnesiais, kai saulė karšta, o vėjas dar šaltas, visiems norisi šilumos, skubama nusivilkti šiltesnius drabužius, o vėjas papučia ir to gana. Neveltui šiltuoju metų laiku į mus dėl peršalimo ligų dažniausiai kreipiasi jauni žmonės ir vaikai“, – pabrėžė  šeimos gydytoja Violeta Januškienė.

Jos teigimu, išvengti peršalimo ligų tikrai įmanoma ir vasarą: „Žmogaus organizmas po žiemos būna nusilpęs, trūksta vitaminų ir mikroelementų. Susidūręs su virusais ar temperatūrų kaita organizmas yra lengviau pažeidžiamas. Todėl turėtume valgyti daugiau šviežių salotų, daržovių, vaisių, grūdinti organizmą ir vengti temperatūrų kaitos, neskubėti įjungti kondicionierių“, – sakė gydytoja V. Januškienė.

 

Šaltinis: www.ulac.lt

Palikite komentarą