Londone kiekvieną dieną tuberkulioze užsikrečia maždaug 7 žmonės

Kai kuriuose Londono rajonuose fiksuojamų tuberkuliozės atvejų yra daugiau nei Irake ar Ruandoje, skelbiama Londono asamblėjos (London Assembly) parengtoje ataskaitoje.

 

Daugelis nežino, kaip plinta tuberkuliozė

Ekspertų teigimu, trečdalyje Londono rajonų šimtui tūkstančių gyventojų tenka daugiau nei 40 tuberkuliozės atvejų. Tačiau kai kuriuose rajonuose – Brente, Ealinge, Harrow, Hounslow ir Newhame – šis skaičius viršija 150. Palyginimui, Ruandoje šimtui tūkstančių gyventojų tenka 69 tuberkuliozės atvejai, Irake – 45, o Jungtinės Karalystės vidurkis yra – 13. Minėtoje ataskaitoje teigiama, kad itin didelė rizika užsikrėsti tuberkuliozė yra kaliniams, benamiams, narkomanams, pabėgėliams ir migrantams.

Tačiau specialistai pabrėžia, kad užsikrėtimo tuberkulioze atvejų tarp JK gimusių londoniečių padaugėjo, o tarp Londono gyventojų, kurie yra gimę už JK ribų, šios ligos atvejų sumažėjo. Todėl būtų klaidinga sakyti, kad tuberkuliozė yra imigrantų liga.

Londono asamblėja ragina sostinės merą Borisą Johnson imtis priemonių šviesti londoniečius apie tai, kaip plinta tuberkuliozė, nes daugelis to nežino. Daugiau nei pusė apklaustų žmonių mano, kad tuberkulioze užsikrečiama per seiles. Tačiau iš tiesų užsikrėsti tuberkulioze galima ilgo kontakto su kosinčiu ar čiaudinčiu žmogumi metu.

Specialistų teigimu, Londone kiekvieną dieną tuberkulioze užsikrečia maždaug septyni žmonės. Visame pasaulyje, kaip manoma, 2 mlrd. žmonių yra tuberkuliozės užkrato nešiotojai, tačiau daugeliui tokiu žmonių liga pasireiškia tik susilpnėjus jų imuninei sistemai. Tuberkuliozė gydoma antibiotikais.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą