Londonietis gali tapti pirmuoju žmogumi Britanijoje, išgijusiu nuo ŽIV

Vyras iš Londono, kuris dalyvavo naujojo ligos gydymo būdo bandyme, tikriausiai taps pirmuoju žmogumi JK, išgijusiu nuo ŽIV. Pranešama, kad vyro, kurio ankstesni ŽIV kraujo tyrimo rezultatai buvo teigiami, dabartiniai tyrimų rezultatai rodo, kad šis virusas iš jo kraujo pasišalino.

 

Reikės palaukti dar dvi savaites

44 metų amžiaus socialinis darbuotojas yra vienas iš 50 žmonių, bandančių naująjį ligos gydymo būdą, kurį sukūrė mokslininkų grupė iš penkių geriausių Jungtinės Karalystės universitetų.

Dienraštis „Times“ praneša, kad jeigu virusas vyro kraujyje vėliau bus taip pat nerandamas, jis taps pirmuoju žmogumi visiškai pasveikusiu nuo ŽIV. Šiuo žmogaus imunodeficito virusu, naikinančiu žmogaus imuniteto ląsteles, serga 100,000 žmonių D. Britanijoje ir 36 milijonai žmonių visame pasaulyje.

Vyras, kurio tapatybė dar neatskleista, pareiškė: „Būtų puiku, jeigu išgijau. Prieš dvi savaites atliktame mano kraujo tyrime, virusas aptiktas nebuvo.“

Jis pridūrė: „Šiame bandyme sutikau dalyvauti tam, kad padėčiau sau ir kitiems. Tai būtų didžiulis pasiekimas, jei po tiek daug metų būtų kažkas išrasta, kas išgydytų šią ligą.“

Daugumai pacientų, sergančių ŽIV, yra skiriamas antiretrovirusinis gydymas, kuris apsaugo ligos plitimą kraujyje, tačiau visiškai viruso neišgydo ir neatpažįsta virusu užsikrėtusių neveikiančių ląstelių.

Naujasis dviejų dalių gydymas susideda iš vakcinos, kuri padeda organizmui atpažinti ŽIV užsikrėtusias ląsteles, bei vaisto, kuris aktyvuoja neveikiančias ląsteles, taigi jos gali būti atpažintos.

 

 

Šaltinis: Anglija Today

 

Palikite komentarą