Maistų papildų vartotojai apgauti – veikliųjų medžiagų kiekiai skiriasi beveik dvigubai

Piracetol 300x250

Maisto papildų, skirtų sąnarių funkcijoms palaikyti, sudėties tyrimai atskleidė, kad 10 iš 12 ištirtų maisto papildų veikliųjų medžiagų kiekiai yra mažesni, nei deklaruoti gamintojų ženklinimo etiketėse.

 

Skiriasi ne miligramais, o kartais

papTyrimo metu buvo tikslingai tiriama būtent šios paskirties papildų sudėtis, nes ankstesnio tyrimo metu jau buvo nustatyti gliukozamino ir chondroitino sulfatų kiekių neatitikimai tuos, kuriuos deklaravo gamintojai. Tuomet nagrinėta 9 skirtingų pavadinimų maisto papildų sudėtis.

„Atlikti tyrimai parodė, kad maisto papilduose sąnariams veikliųjų medžiagų kiekio skirtumas kai kuriais atvejais svyruoja ne miligramais, o kartais. Tokių papildų vartojimas kelia abejonių dėl jų galimo poveikio. Įvertinę tyrimų rezultatus, numatėme griežtinti maisto papildų kontrolę – platintojai galės tiekti į rinką tik įrodę, kad papildų sudėtis atitinka gamintojo deklaruojamus rodiklius. Kadangi daugelis maisto papildų gaminami ne Lietuvoje, apie galimą vartotojų klaidinimą informavome ir Europos Komisiją“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.

Prekyba vartotojus dėl savo sudėties klaidinančiais maisto papildais sustabdyta, platintojams nurodyta perženklinti šiuos produktus ir etiketėje pateikti teisingą informaciją apie sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų kiekius.

 

 

 

Šaltinis: VMVT

Palikite komentarą