Medikui už dviejų dešimtinių kyšį – kelių tūkstančių bauda

Piracetol 300x250

Šilutės rajono apylinkės teismas paskyrė 59 metų  Šilutės ligoninės vidaus ligų skyriaus vedėjui Kastyčiui Giedrikui 3690,68 Eur baudą už tai, kad jis iš paciento priėmė 20 Eur kyšį bei pareikalavo dar 100 Eur, kuriuos taip pat priėmė.

 

„Padėka“ už konsultaciją

Byloje nustatyta, kad šių metų balandžio 8 d. K. Giedrikas, dirbdamas savo kabinete, iš asmens už medicininės pažymos išdavimą priėmė 20 Eur kyšį. Tačiau prašomos pažymos neišdavė, pasakydamas, kad duotos sumos nepakanka. Po keleto dienų pacientas vėl atvyko pas gydytoją ir perdavė pareikalautus 100 Eur.

Nuteistasis savo kaltę pripažino visiškai. Jis byloje aiškino galvojęs, kad pacientas 20 Eur davė kaip padėką už darbą arba konsultaciją. Pasak gydytojo, vyriškis su savimi neturėjo receptų knygutės, jam negalėjo visiškai diagnozuoti ligos ir skirti gydymo. Jis liepė atsinešti ją, paskirdamas kitą vizito dieną, kurią, mediko manymu, pacientas suprato savaip, t. y. kaip kyšio reikalavimą. Gydytojas teigė nesakęs, kokią sumą šis turi jam duoti. Jis aiškino, kad atvykus asmeniui ir šiam paklausus apie pinigus, medikas žodžiu nurodė 100 Eur ir juos priėmė kaip atsidėkojimą už konsultaciją.

Teismas, skirdamas bausmę gydytojui, atsižvelgė į tai, kad jis neteistas, prisipažino padaręs nusikaltimą, nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kadangi K. G. savo kaltę pripažino, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą, t. y. beveik 4 tūkst. eurų baudą.

Šilutės ligoninės tinklalapyje ta proga skelbiamas vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus raginimas netoleruoti korupcijos apraiškų įstaigoje ir neduoti kyšių medikams.

 

 

Šaltinis: Šilutės rajono apylinkės teismo ir Šilutės ligoninės informacija

 

Palikite komentarą