Mėšlungis gali būti susijęs su stuburo ar kraujagyslių ligomis

Beveik visi esame girdėję, kad mėšlungis „aplanko“ tuomet, kai organizame pradeda trūkti magnio. Taip pat, esame girdėję patarimus apie tai, jog sutraukus raumeniui, reikėtų jį bakstelti adata ar kitu aštriu daiktu. Tačiau kiti specialistai šiam pasiūlymui visai nepritartų.

Priežasčių gali būti ne viena ir ne dvi

Mėšlungio priežasčių, išskyrus jau minėtą magnio trūkumą, gali būti ir kitų. Stresas, nuolatinė nervinė įtampa, kojų kraujagyslių ligos, nepakankama kraujotaka, šaltis, skysčių nepakankamumas, net stuburo ligos ar cukrinio diabeto simptomas – šie spazmai nėra liga. Tam tikros raumenų grupės spazmas arba stipriai padidėjęs jų jautrumas, t. y. sumažėjęs dirgiklio slenkstis, į kurį reaguoja raumuo. Kalbant paprasčiau, atliekant psichologiškai ir fiziologiškai nepriimtiną judesį, raumenį gali sutraukti mėšlungis. Dažniausiai jis apima blauzdų bei kojų pirštų raumenis, nes ši kūno dalis laiko didžiausią krūvį – visą mūsų kūną.

Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuos punktus – tai irgi gali būti mėšlungio atsiradimo priežastys:

• Kalcio trūkumas (kalcio ypač gausu kietame sūryje, riešutuose, špinatuose);

• Skysčių trūkumas;

• Nepatogi avalynė.;

• Naktį pėdų raumenis dažniausiai traukia dėl sutrikusios kraujotakos, tai aukštakulnių arba visai be užkulnių avalynės pasekmė;

• Raumenų peršalimas, ypač plaukiojant šaltame vandenyje (vėsesnis nei 22 laipsniai šilumos vanduo jau skaitomas kad yra šaltas);

• Ilgai padirbus kompiuterio klaviatūra, sutrinka plaštakų kraujotaka ir raumenų maitinimas, tad ima traukti rankų plaštakas;

• Nepatogi lova – jei ryte atsikeliate su skaudama galva ar nugulėtu kaklu, (kai kaklą galite pasukti tik į vieną pusę) vertėtų pasirūpinti lova: pagalvė – neturi būti kieta kaip akmuo; čiužinys – rinkitės vidutinio kietumo, kad jis įdubtų nuo jūsų svorio, ir miegant raumenys nebūtų įsitempę kaip stygos.

Ką daryti, kai užklumpa mėšlungis? 

Esant blauzdos raumenų spazmui, reikia aktyviai rankomis lenkti pėdos pirštus į save. Tai gali padaryti ir šalia esantis kitas žmogus, dažnai to pakanka, kad sutrauktas raumuo atsipalaiduotų. Taip pat tinka aktyvus pažeistos raumenų grupės masažas, ledo kompresas. Galima tiesiog atsistoti, ir remtis tai ant pirštų, tai ant pėdos ir taip kelis kartus.

Jeigu mėšlungis sutraukė ranką, ištieskite pirštus, net jeigu tai atrodo neįmanoma, spauskite jų pagalvėles, ištempkite raumenis ir pamasažuokite. O jei mėšlungis sutraukė kojos pirštus, atsistokite remdamiesi visa pėda ir įtempkite pirštus arba atvirkščiai, atsisėskite ir ranka lenkite kojos pirštus kelio link, pamasažuokite pėdos raumenis.

Ne vienam mėšlungis raumenį yra sutraukęs būnant vandenyje. Tokiu atveju, svarbiausia nepanikuoti. Raumenų mėšlungis nėra paralyžius, todėl nuskęstama ne dėl raumens susitraukimo, bet dėl tuo metu atsiradusios panikos ir baimės. Todėl, nors ir skauda, tačiau tuo metu valdyti galūnę galima ir reikia stengtis nepulti į paniką, neišsigąsti, nedaryti staigių judesių, atsipalaiduoti ir pasistengti kiek galima daugiau ištempti sutrauktą raumenį bei plaukti į krantą.

Greitąją pagalbą kviesti reikėtų jeigu mėšlungis vargina vaiką, jeigu kartu su mėšlungiu pakyla aukšta temperatūra ar skauda galvą. Taip pat apsilankykite pas gydytoją, jeigu mėšlungis kamuoja kasdien arba kasnakt, nes, kaip jau minėjome, mėšlungis gali būti susijęs su stuburo arba kraujagyslių ligomis.

 

Komentarų nėra