IT milžinė siūlo „nepriklausomybę“ regėjimo negalią turintiems žmonėms (video)

Piracetol 300x250

Deja, mus supantis pasaulis nėra svetingas regėjimo negalią turintiems žmonėms, ir orientuotis aplinkoje, juolab, savarankiškai keliauti miesto gatvėmis, aklajam gali būti itin sudėtinga. Tačiau džiugina tai, kad XXI-ajame amžiuje technologijos, atrodytų, gali beveik viską. Iššūkio palengvinti išorinę navigaciją regėjimo negalią turintiems žmonėms ėmėsi technologijų milžinė „Microsoft“.

Ši kompanija, kartu su kitomis akliesiems padedančiomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis, sukūrė sistemą, kuri sujungia išmaniuosius telefonus, signalinius imtuvus ir specialias ausines, kurios informaciją perduoda tiesiai į vidinę ausį bei yra tvirtinamos ties smilkiniais tam, kad išorinė žmogaus ausis galėtų identifikuoti iš aplinkos sklindančius garsus, tarkime priešais einančius žmones ar važiuojantį automobilį.

Signaliniai imtuvai perduoda išmaniajam telefonui informaciją apie aplinką – kliūtis priešais, pastatus, kurie yra praeinami, gatvių pavadinimus, autobuso tvarkaraštį ir t.t. Telefonas tada šią informaciją perduoda į specialiąsias ausines, taip padėdamas akliesiems pažinti kelią, kuriuo jie eina. Šiuo metu ši sistema yra bandoma Londono pakraščiuose, ir, jei ji pasirodys sėkminga, gali būti kad greitu metu žymėsime kiekvieną gatvėje esantį objektą, kad regėjimo negalią turintys asmenys lengviau integruotųsi į visuomenę ir taptų savarankiškesni.

Pasižiūrėkite pristatomąjį „Microsoft“ filmuką, pavadinimu „Nepriklausomybės diena“, ir susipažinkite, kaip veiks ši sistema:

 

Palikite komentarą