Ministrė nustebino onkologus – ketina inicijuoti Vyriausybės nutarimo pakeitimą

Šiandien Nacionaliniame vėžio institute su darbiniu vizitu apsilankiusi sveikatos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pareiškė ketinanti inicijuoti ne tik Vyriausybės nutarimo pakeitimą, bet ir LR Seimo priimto Nacionalinio vėžio instituto įstatymo pakeitimą.

Ministrė R. Šalaševičiūtė  atvyko susitikti su Nacionalinio vėžio instituto  klinikos ir jo Mokslinių tyrimų centro padalinių vadovais bei išklausyti onkologų nuomonės ir siūlymų dėl Nacionalinio vėžio instituto įsijungimo į Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos optimizavimo darbus.

Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir prof. Narimantas Evaldas Samalavičius (SAM nuotr.)

Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir prof. Narimantas Evaldas Samalavičius (SAM nuotr.)

 

Nacionalinio vėžio instituto  direktorius prof. Narimantas Evaldas Samalavičius supažindino ministrę su onkologine situacija Lietuvoje, pristatė ilgametę Nacionalinio vėžio instituto patirtį. Buvo kalbama apie galimą Instituto  vaidmenį koordinuojant profilaktines programas onkologijos srityje, apie nacionalinių gydymo standartų kūrimą, apie onkologinių paslaugų teikimą stacionare ir ambulatoriškai, apie Vėžio registro vaidmenį vykdant vėžio kontrolę Lietuvoje.

Ministrė R. Šalaševičiūtė apsilankė Nacionalinio vėžio instituto Radiologijos, branduolinės medicinos ir konsultacijų centre, Vėžio kontrolės ir profilaktikos centre  bei Mokslinių tyrimų centre.

Po beveik valandą trukusio vizito ministrė nustebino onkologus pasakiusi, jog ketina inicijuoti LR Vyriausybės liepos 2 d. priimto nutarimo dėl Nacionalinio vėžio instituto su klinika įkūrimo atšaukimą, Nacionalinio vėžio instituto įstatymo, priimto LR Seime balandžio 17 d., pakeitimą bei Nacionalinio vėžio instituto įstatų pakeitimą, taip pat  pakeisti institutą kuruojančią ministeriją.

 

Šaltinis: BNS

 

Palikite komentarą