Mintimis pajudino paralyžuotą ranką (video)

Ohajo universiteto (JAV) medicinos centro mokslininkai pirmą kartą pasaulyje suteikė galimybę paralyžuotam žmogui mintimis valdyti savo ranką. Tuo tikslu į jo smegenis buvo implantuota neurokompiuterinė sąsaja, sakoma universiteto pranešime.

23 metų pacientas prieš 4 metus buvo patekęs į autoavariją ir nustojo valdęs rankas bei kojas. Ohajo universitete sukurta neurokompiuterinė sąsaja „Neurotiltas“ (Neurobridge) leido jam pirmą kartą po avarijos judinti savo ranką. Į paciento galvos smegenų žievės sritį, atsakingą už motoriką, buvo implantuota 200 mikroelektrodų, o juos jungianti plokštelė pritvirtinta prie kaukolės. Elektriniai signalai iš smegenų neuronų per neurokompiuterinę sąsają buvo verčiami rankų raumenų stimuliavimo signalais. Į raumenis jie buvo siunčiami per specialią įmovą, uždėtą ant dilbio.

Mokslininkų teigimu, iš esmės „Neurotilto“ sąsaja atlieka pažeistų stuburo smegenų funkciją, perduodama signalus iš smegenų raumenims. Iki šiol neurosąsajas kuriantiems mokslininkams yra pavykę priversti mintimis valdyti dirbtinę ranką. Dabar pirmą kartą paralyžiuotas asmuo gali mintimis kontroliuoti savo paties ranką.

Palikite komentarą