Moderniausias akių diagnostikos tyrimas – sostinės poliklinikoje

Nuo sausio mėnesio 20 d. Antakalnio poliklinikoje galima pasitikrinti akis moderniausiu japonišku optiniu koherentiniu tomografu. Su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneraciją, glaukomą ir kitas ligas daugeliu atvejų galima nustatyti net ir be akių vyzdžių išplėtimo – o tai reiškia, kad iškart galėsite grįžti prie jums įprastų darbų.

Optinė koherentinė tomografija – kam ji reikalinga

Antakalnio poliklinikos nuotr.

Antakalnio poliklinikos nuotr.

Tomografo pagalba atliekamas neinvazinis, nekontaktinis lazerinis akių  tyrimas, leidžiantis ištirti vidinę akies struktūrą. Taip atsiranda  galimybė  tiksliai ir anksti pastebėti akių ligas, kurios laiku  nediagnozuotos sukelia  negrįžtamą regėjimo pablogėjimą ar net  aklumą. Šis prietaisas svarbus  gydymo taktikai parinkti ir jos  efektyvumui nustatyti, esant reikalui  nukreipti chirurginiam gydymui.  Konsultacijos su oftalmologu metu  įvertinamas poreikis atlikti šį  tyrimą. Dažniausiai jis atliekamas neaiškių  regėjimo sutrikimų  priežastims nustatyti, įvertinti ragenos ir rainelės  būklę, žmonėms,  kurie serga glaukoma arba ji įtariama, sergantiems regos nervo ligomis,  taip pat tiems, kurie turi centrinės tinklainės ligų tokių kaip amžinė geltonosios dėmės degeneracija, diabetinė retinopatija, gyslainės uždegimas, paveldimos distrofijos ir kt.

Optinis koherentinis aparatas

Antakalnio poliklinikos nuotr.

Antakalnio poliklinikos nuotr.

Antakalnio poliklinika viena pirmųjų Lietuvoje įsigijo moderniausią japonų gamintojo TOPCON kombinuotą diagnostinį įrenginį, galintį vienu mygtuko paspaudimu ištirti akies vidines struktūras ir tuo pačiu metu nufotografuoti akies dugno vaizdąspalvotos ar beraudės skaitmeninės fotografijos metodais. Jis labiausiai tinka ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros grandžiai, nes atliekamas neprisiliečiant prie akies, todėl nereikalingi nuskausminantys lašai. Daugeliu atvejų tyrimas gali būti atliktas ir be medikamentinio akių vyzdžių išplėtimo – tiriamasis gali iš karto po tyrimo vairuoti automobilį ar dirbti jam įprastus darbus.

Prietaisas leidžia pastebėti smulkiausius akių pakitimus, kurių negali pamatyti jokie kiti metodai dar ankstyvose ligų stadijose, kol regėjimo funkcijos dar nėra ženkliai pablogėjusios.

Pilnai automatinė prietaiso navigacijos sistema leidžia labai greitai ir ypatingai tiksliai ištirti pacientą jo visiškai nevarginant ir nesukeliant jokio diskomforto.

 

 

 

Komentarų nėra