Mokslinės-praktinės konferencijos. Ar verta dalyvauti?

Publikuojame ištrauką iš žurnalistės Valentinos Jakimavičienės straipsnio „Semtis išminties – didžiulė privilegija“ greitai pasirodysiančiame specializuotame leidinyje gydytojams „Medekspresas“.

Kodėl šiais moderniųjų informacinių technologijų laikais, kai žinios sklinda beveik šviesos greičiu, mokslininkai tebepuoselėja šimtametes tradicijas ir keliauja tūkstančius kilometrų, kad susitiktų su kolegomis mokslinėse konferencijose? Ypač tie klausimai domina jaunimą, kuris linkęs didesnę savo laiko dalį praleisti internete ir yra įsitikinęs, kad jo beribėje erdvėje galima rasti viską, reikia tik žinoti, ko nori.

„Technologijos vis labiau skverbiasi tarp paciento ir gydytojo, ir mums lieka vis mažiau laiko išklausyti, tačiau norėdami išlikti tikrais gydytojais, stengiamės tą ryšį išsaugoti. Į mokslines konferencijas skrendame ne tik dėl pasikeitimo moksline informacija. Gyvo žodžio, bendravimo negali pakeisti niekas: nei tiesioginės transliacijos iš operacinių ar laboratorijų, nei nuotolinės studijos. Pasiklausius mokslininkų pranešimų kyla daugybė klausimų., – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Skubios medicinos centro prof. Pranas Šerpytis.“

Vilniaus universiteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos profesorius Aleksandras Kibarskis prisipažįsta, jog pastaraisiais metais jis rečiau lankosi konferencijose, ypač rengiamose egzotiškuose kraštuose. „Kartais ten žmonės vyksta daugiau dėl egzotikos nei dėl mokslo, – sako garsus gydytojas intervencinis kardiologas, kuriam už išgelbėtą gyvybę dėkingi šimtai pacientų. – Tačiau vykstu, jeigu kviečia skaityti pranešimą ir nemanau, kad mokslinės konferencijos būtų netekusios savo vertės.“

Ar prasminga į mokslines konferencijas vykti rajono ligoninės gydytojui, jeigu jis vis tiek nedarys sudėtingų operacijų ir nekonsultuos sunkių ligonių?

Kiekvienas pacientas turi teisę gauti kokybišką medicinos pagalbą. Todėl universitetinių klinikų gydytojai, mokslininkai dažnai dalijasi su rajonų gydymo įstaigų kolegomis savo žiniomis ir patirtimi, įgyta tarptautiniuose mokslo forumuose. Rajonų gydytojai gal ir neturės galimybių taikyti moderniųjų technologijų, tačiau apie tai žinos. O tuomet jau, pasiekti didžiuosius centrus – iš tiesų nedidelė problema. Juk svarbiausia, kad nauja informacija suteikia postūmį domėtis ir tobulėti. Didžiausia tobulėjimo, vadinasi, ir mokslinių konferencijų prasmė neįkainojama – matuojama išgelbėtomis žmonių gyvybėmis.

Dėmesio! Žurnalas „Medekspresas“ skirtas sveikatos priežiūros specialistams. Jeigu pageidaujate gauti jo elektroninę kopiją, rašykite adresu redakcija@provizorius.lt. Atsiųskite savo vardą, pavardę, specialybę, spaudo numerį ir kontaktinį telefono numerį.

Palikite komentarą