Mokslininkai pristato alternatyvą „įkalinančiai“ dializės procedūrai (video)

Dializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma, kai savi inkstai nebesugeba apvalyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizmo šarmų ir rūgščių, elektrolitų pusiausvyros. Sergantieji ūmiu ar lėtiniu insktu nepakankamumu praleidžia ne vieną valandą prijungti prie dializės aparato – jie turi vykti į gydymo įstaigas, arba turi įsirengti palatą namuose.

Kompanija iš JAV sukūrė tokį dializės aparatą, kuris išspręstų šias problemas – jį galima pritvirtinti prie paciento kūno, nevykstant į ligoninę. Pavadinimu „Wearable Artificial Kidney“ (liet. nešiojamas dirbtinis inkstas), šis aparatas primena darbininko diržą, uždedamą ant paciento juosmens. Šiame aparate yra visi dializei reikalingi komponentai, tačiau ir kai kurie pakeitimai  – tarkime „WAK“ yra varomas baterijos energija, bei jam nereikia išorinio prijungimo prie vandens rezervuaro – jis tą patį vandenį filtruoja kelis kartus.

Šiuo metu “dializės diržas“ sveria apie dešimt svarų, tačiau mokslininkai tikisi, kad galės jį sukurti ir lengvesnį. Šiuo metu įrenginį išbando 16 pacientų:

 

Palikite komentarą