Nauja tvarka: Anglijoje ir Škotijoje visi kūdikiai bus skiepijami nuo meningito

Anglijoje ir Škotijoje skiepai nuo meningito B nuo šių metų rugsėjo bus įtraukti į skiepų tvarkaraštį ir visų kūdikių tėvams bus pasiūlyta juos paskiepyti nuo šios ligos.

 

Dažniausiai užsikrečia kūdikiai ir vaikai

„Tai yra tikrai žlugdanti liga, kuri pasiglemžia kas dešimtą žmogų, o kitus palieka neįgalius. Žmonės netenka galūnių, todėl labai svarbu skiepytis“, – sakė Jungtinės Karalystės vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas profesorius Johnas Watsonas. Kaip skelbia britų spauda, skiepijama bus „Bexsero MenB“ vakcina, kurią sveikatos ekspertai rekomendavo naudoti dar prieš metus. Jau nuo rugsėjo dviejų mėnesių kūdikiams bus galima suleisti pirmąją iš trijų būtinių vakcinos dozių. Antrą ir trečią dozę reikės suleisti atitinkamai keturių ir dvylikos mėnesių amžiaus.

Velso ir Šiaurės Airijos valdžia šiuo metu taip pat svarsto galimybę vakciną nuo meningito B įtraukti į savo nacionalines skiepų programas.

Verta paminėti, kad nuo rugpjūčio 17 ir 18 metų amžiaus asmenims taip pat bus pasiūlyta pasiskiepyti nuo meningito atmainų A, C, W ir Y.

Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje meningitu užsikrečia maždaug 1200 žmonių, daugiausia kūdikių ir mažų vaikų.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą