Nauja viltis išplitusiu plaučių vėžiu sergantiems pacientams

Plaučių vėžys yra pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis Europoje ir visame pasaulyje. Europoje nuo šios ligos miršta daugiau žmonių nei nuo krūties ir prostatos vėžio kartu sudėjus. Kiekvienais metais nuo plaučių vėžio miršta daugiau nei ketvirtadalis milijono žmonių, t. y., vien tik Europoje registruojama daugiau kaip 700 mirties atvejų kiekvieną dieną.

AvastinDažniausiai diagnozuojamas plaučių vėžio tipas – NSLPV (neoperuojamas progresavęs, metastazavęs ar recidyvuojantis neplokščialąstelinis nesmulkialąstelinis plaučių vėžys). Balandžio mėnesį Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) pateikė palankią nuomonę dėl vaisto Avastin (bevacizumabo) skyrimo kartu su Tarceva (erlotinibu) pirmaeiliam suaugusių pacientų, sergančių  NSLPV, kai randama epidermio augimo faktoriaus receptorius (EGFR) aktyvinančių mutacijų, gydymui ir rekomenduoja užregistruoti bendrovės „Roche“ gaminamą vaistą Avastin, skirtą vartoti kartu su vaistu Tarceva.

„Plaučių vėžiu sergančius pacientus, kuriems nustatyta EGFR aktyvinanti mutacija, gydant Avastin ir Tarceva deriniu, jų gyvenimo trukmė iki ligos progresavimo buvo ženkliai ilgesnė, palyginti su tik Tarceva vartojusiais pacientais“, – pareiškė Sandra Horning, M.D., vykdančioji medicinos vadovė. Maždaug 10-15 proc. europiečių, kuriems diagnozuojamas NSLPV, navikuose randama EGFR aktyvinančių mutacijų. Apskaičiuota, kad Europoje užregistruojama 33000 naujų šios ligos atvejų per metus arba po 90 ligos atvejų kiekvieną dieną.

Šiuo metu yra užregistruoti trys bendrovės „Roche“ vaistai, skirti gydyti skirtingo tipo plaučių vėžiu sergančius pacientus. Daugiau kaip dešimt vaistų šiuo metu yra tyrimų fazėje.

FAKTAI. „Roche“ buvo įkurta 1896 metais ir jau daugiau nei šimtmetį ženkliai prisideda prie sveikatos gerinimo visame pasaulyje. Net dvidešimt devyni bendrovės „Roche“ sukurti medikamentai (antibiotikai, vaistai nuo maliarijos, chemoterapiniai vaistai) įtraukti į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būtinųjų vaistų sąrašą. Bendrovės „Roche“ padaliniuose 2015 metais dirbo daugiau nei 91 700 darbuotojų visame pasaulyje, o į tyrimų ir vystymo programas buvo investuota daugiau nei 9,3 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupės apyvarta siekė 48,1 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupė „Roche“ valdo bendrovę „Genentech“ (JAV), jai priklauso kontrolinis Japonijos įmonės „Chugai Pharmaceutical“ akcijų paketas.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą