Migrena. Naujas ginklas jau Lietuvoje

„Jau sukurta nauja veiksminga ir saugi neurostimuliacijos priemonė migrenai gydyti“, –  paskelbta Amerikos neurologijos akademijos oficialiame moksliniame žurnale „Neurology“.  Jame buvo išspausdinti klinikinio tyrimo PREMICE rezultatai, kurie patvirtino, jog patentuotas belgų gamybos medicininis prietaisas „Cefaly“ yra puiki vaistų, kurių kenčiantys galvos skausmus žmonės vartoja dideliais kiekiais ir patiria šalutinį poveikį, alternatyva. O šių metų pavasrį  JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) oficialiai suteikė leidimą prekiauti šiuo pirmuoju medicininiu prietaisu, mažinančiu migrenos skausmus.

Migreną gydantis prietaisas

cefaly.lt nuotr.

„Cefaly“ – tai alternatyvi nemedikamentinė migrenos prevencinė  priemonė“, teigia Christy Foreman, JAV FDA įrangos ir  radiologinės sveikatos centro prietaisų vertinimo tarnybos  vadovė. „Jis gali padėti pacientams netoleruojantiems  medikamentų, skirtų migrenos prevencijai bei migrenos skausmo  priepuoliams malšinti.

FDA įvertino prietaiso saugumą ir efektyvumą, remdamasi  Belgijoje atliktu klinikiniu tyrimu, taip pat Belgijoje ir Prancūzijoje  vykdytu pacientų pasitenkinimo „Cefaly“ prietaisu tyrimu,  kuriame dalyvavo 2313 „Cefaly“ naudotojų.

Atliktų tyrimų rezultatai patvirtino medicininio prietaiso „Cefaly“  veiksmingumą mažinant migreną, nes po 3 mėnesių gydymo  nustatyta, kad statistiškai reikšmingam skaičiui tiriamųjų 50 proc.  ir daugiau sumažėjo dienų skaičius, kai juntamas migreninis  skausmas. Net 70 proc. pacientų teigė, kad jie liko patenkinti ar labai patenkinti gydymu. Itin įspūdingų rezultatų gauta dėl sumažėjusio suvartojamų vaistų kiekio. Naudojusiųjų „Cefaly“ tyrimo dalyvių grupėje vaistų galvos skausmo priepuoliams malšinti vartojimas sumažėjo 37 proc. Tie tyrimo dalyviai, kuriems migrenos dienų skaičius sumažėjo 50 proc. ir daugiau, vaistų vartojo net 75 proc. mažiau.

Jokių reikšmingų pašalinių poveikių tyrimų metu nenustatyta

„Šie rezultatai yra labai įdomūs, nes jie yra tokie patys, kaip ir migrenos prevencijai vartojamų vaistų, tačiau dažnai vaistai sukelia įvairų šalutinį poveikį ir jis yra toks žalingas, kad žmonės nusprendžia nutraukti vaistų vartojimą“, – teigia tyrimo autorius, Belgijos Lježo universiteto mokslų daktaras, Amerikos neurologijos akademijos narys Jeanas Schoenenas. Tuo tarpu „Cefaly“ yra visiškai saugus, nesukeliantis nepageidaujamo šalutinio poveikio. Iš visų migrenos gydymo būdų „Cefaly“ pasižymi geriausiu saugumo ir veiksmingumo santykiu.

„Cefaly“ tai mažas prietaisas, lipniu elektrodu tvirtinamas ant kaktos ties viršutine trišakio nervo šaka, kuri atsakinga už migreninius skausmus, ir ją stimuliuoja nedidelėmis elektros iškrovomis. Stimuliacija neturi jokio šalutinio poveikio, taigi „Cefaly“ yra saugus medicininis prietaisas, todėl jį gali naudoti nėščios moterys ir net vaikai nuo aštuonerių metų.

 

Šaltinis: www.cefaly.lt

Komentarų nėra