Naujas imunoterapinių vaistų „kokteilis“ – proveržis vėžio gydyme

Spalio 7-11 d. Danijoje vykstančiame Europos vėžio kongrese (angl. European Cancer Congress in Denmark) buvo paskelbti naujausio tyrimo duomenys, atskleidžiantys, jog dviejų imunoterapinių vaistų, ipilimumabo ir nivolumabo derinys net 40 proc. proc. pacientų, sergančių inkstų vėžiu, sumažino auglius, o 10 proc. pacientų vėžys visiškai išnyko.

 

Bus skirtas sergantiems insktų vėžiu 

Medicinos žurnale „New England Journal of Medicine“ buvo paskelbtas tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip 350 vėžiu sergančių pacientų, rezultatai. 36 proc. pacientų, kuriems buvo taikomas imunoterapinis vaistas nivolumabas išgyveno vienerius metus ir ilgiau, o chemoterapija gydomų pacientų per tą patį laikotarpį išgyveno tik 17 procentų. Imunoterapiniais vaistais gydomiems pacientams pasireiškė silpnesnis žalingas šalutinis poveikis.

Šiuo metu tokiu vaistų „kokteiliu“ gydomi odos vėžiu (melanoma) sergantys JK pacientai, tačiau šis būdas kol kas netaikomas inkstų ir plaučių vėžiu sergantiems asmenims.

Jei šis imunoterapinių vaistų derinys bus oficialiai patvirtintas Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) inkstų ir plaučių vėžio gydymui, kiekvieno paciento gydymas NHS kainuos apie 100 000 svarų.

Imunoterapinių vaistų „koktelis“ užblokuoja piktybinių auglių galimybes neutralizuoti imuninės sistemos ląstelės, taip leidžiant paciento organizmui efektyviai kovoti su vėžiu.

Tiesa, naujasis „vaistų kokteilis“ dėl savo brangumo galės būti skiriamas tik inkstų vėžių sergantiems pacientams, kurių kasmet yra 11 000. Kol kas nežinoma, ar šis vaistų derinys bus skiriamas 40 000 kasmet plaučių vėžiu sergančių pacientų.

 

 

Šaltinis: Anglija Today

 

Palikite komentarą