Patvirtintas naujas vaistas sergantiems šizofrenija ir bipoliniu sutrikimu

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino naujas antipsichozinį vaistą, skirtą gydyti šizofreniją ir bipolinį sutrikimą suaugusiems. Naujojo vaisto „Vraylar“ (veiklioji medžiaga – kariprazinas) užteks vienos kapsulės per parą

„Tiek šizofrenija, tiek bipolinis sutrikimas yra rimtos, kasdienį žmogaus gyvenimą keičiančios ligos. Jos daro įtaką kiekvienai paciento veiklai“ – primena dr. Mitchell Mathis, FDA Psichiatrijos vaistų padalinio tyrimų skyriaus vadovas. „Todėl labai svarbu, kad parinkdami gydymo planus psichikos ligomis sergantiems pacientams, atsižvelgtume į kiekvieno iš jų individualius poreikius ir kasdienę aplinką.“

Tyrimai patvirtino veiksmingumą

Remiantis JAV Nacionalinio psichikos sveikatos instituto duomenimis, šizofrenija – lėtiniu psichiniu sutrikimu – serga beveik 1 proc. suaugusių planetos gyventojų. Sergantys šia liga girdi arba mato vaizdinius, kurie realybėje neegzistuoja, taip pat girdi balsus ir dažnai serga paranoja – tiki, kad kiti asmenys skaito arba gali kontroliuoti jų mintis.

„Vraylar“ priklauso atipinių antipsichotinių vaistų klasei. Kiti šiai grupei priklausantys preparatai:  „ABILIFY“ (aripiprazolas), „Seroquel“ (kvetiapinas) ir „Risperdal“ (risperidonoas). Vaisto gamintojai JAV kompanija „Forest Labs“, platintojai – „Actavis Pharma“.

Šių vaistų veiksmingumas gydant šizofreniją buvo išbandytas su daugiau nei 1750 pacientų, 3 – 6 savaites trukusių klinikinių tyrimų metu. Lyginant su placebu, įrodytas šio vaisto veiksmingumas mažinant šizofrenijos simptomus. Dažniausi šalutiniai šizofrenijos gydymo poveikiai – tremoras, neaiški kalba ir nevalingi raumenų judesiai.

Bipolinis sutrikimas, taip pat žinomas kaip maniakinės depresijos liga, sukelia dramatiškų nuotaikų, energinio aktyvumo bei pasyvumo kaitą. Bipolinio sutrikimo eiga tarsi įkalnės ir nuokalnės, kuriose atsiduria sergantysis. Remiantis minėto sveikatos instituto duomenimis, šiuo sutrikimu serga beveik 3 proc. suaugusiųjų JAV.

JAV Maisto ir vaistų administracija patvirtino, kad per tris savaites trukusius bandymus su daugiau nei 1000 pacientų, „Vraylay“ ženkliai sumažino šios ligos simptomus. Bipolinio sutrikimo gydymo šalutiniai poveikiai pasižymi tremoru, sutrikusia kalba, akatizija, virškinimo sutrikimais, mieguistumu ir nerimo sutrikimais.

 

 

 

 

Palikite komentarą