Naujas vaistų derinys krūties vėžį išgydys per 11 dienų?

Didžiosios Britanijos mokslininkai skelbia, kad vaisto Herceptin ir kito priešvėžinio vaisto kombinacija, vartojama prieš operaciją, gali sumažinti arba visiškai sunaikinti krūties vėžio auglius vos per 11 dienų.

Kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje – kiekvieną savaitę nuo krūties vėžio Lietuvoje miršta 11 moterų, t.y. beveik kas antra susirgusioji. (Asociatyvi nuotr.)

Kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje – kiekvieną savaitę nuo krūties vėžio Lietuvoje miršta 11 moterų, t.y. beveik kas antra susirgusioji. (Asociatyvi nuotr.)

Tyrėjai iš „Vėžio tyrimų instituto“ (angl. Institute of Cancer Research), pristatę savo studiją Europos krūties vėžio konferencijoje, Amsterdame, skelbia, kad pacientėms gali pavykti išvengti chemoterapijos, jei nedelsiant po diagnozės jos pradėtų vartoti Tyverb (veiklioji medžiaga lapatinibas) ir Herceptin (veiklioji medžiaga trastuzumabas) vaistų derinį. Vaistas Tyverb yra receptinis vaistas, parduodamas ir Lietuvoje. 70 plėvele dengtų tablečių kaina yra apie 1360 EUR.

Moksliniame tyrime dalyvavo 257 moterys, sergančios agresyvios formos krūties vėžiu (HER2). Jos buvo suskirstytos į tris grupes, kuriose atitinkamai, nebuvo gydomos, gaudavo vieno iš vaistų dozę arba vartojo abiejų vaistų derinį. Pastebėta, kad maždaug ketvirtadaliui moterų, kurios vartojo vaistų kombinaciją, augliai susitraukė arba visai išnyko.

Viena iš tyrimo vadovių, profesorė Judith Bliss teigia, kad: „Nesitikėjome, kad pacientėms vartojant lapatinibo ir trastuzumabo derinį, augliai taip ženkliai sumažės vos per 11 dienų. Mūsų tyrimo rezultatai „paklos“ tvirtus pamatus tolimesniems tyrimams kovoje su agresyvia HER2 krūties vėžio forma. Teigiami tokių tyrimų rezultatai padėtų sumažinti moterų, kurioms vėliau reikalinga chemoterapija, skaičių. Nors chemoterapija yra labai veiksmingas gydymo būdas, tačiau gali sukelti ilgalaikių šalutinių poveikių.“

Moterims, kurioms diagnozuota HER2 krūties vėžio forma, augliai šalinami operacijos būdu, po kurios seka chemoterapijos, radioterapijos, hormoninės terapijos kompleksinis gydymas ir vaistų, tokių kaip Herceptin, vartojimas.

Prof. Arnie Purushotham, vyresnysis klinikinis patarėjas iš „Vėžio tyrimų instituto“, kurio lėšomis buvo finansuotas tyrimas, tiki, kad: „Šio tyrimo rezultatai yra daug žadantys ir gali tapti pradiniu žingsniu, ieškant naujų būdų HER2 krūties vėžio gydymui.“

HER2 krūties vėžys kasmet diagnozuojamas 5300 – 8000 bričių.

 

 

 

Palikite komentarą