Nauji kompiuterinės tomografijos skeneriai siūlo nematytą tikslumą (video)

Pažangiausi JAV koncerno GE medicininiai skeneriai „Revolution CT“ atvaizduoja kraujagysles, žarnyną, smegenis ir širdis taip, kaip dar nėra tekę matyti. Floridoje išbandoma naujoji diagnostinė aparatūra suteikia viltį, kad netrukus medicininio skenavimo procesai bus vykdomi pigiau ir paprasčiau.

Trimatė pilvo srities rentgeno tomograma.

Trimatė pilvo srities rentgeno tomograma.

 

„Revolution CT“ skeneriai paciento audinius švitina rentgeno spinduliais, o kompiuteris tada sluoksnis po sluoksnio rekonstruoja didelės raiškos vaizdus. Kaip teigia jį konstravusių inžinierių grupė, detalų širdies vaizdą šis skeneris gali pateikti per širdies susitraukimo laikotarpį.

Vilizijaus kraujagyslių ratas smegenyse

Vilizijaus kraujagyslių ratas smegenyse.

 

Šiuose kadruose ir GIF iliustracijose matyti rodo Vakarų Kendalo baptistų ligoninės pietinėje Floridos dalyje (JAV) pacientų vidaus organų būklę. Kaip tik šioje ligoninėje ir veikia pirmasis pasaulyje naujos kartos skeneris. Jis funkcionuoja rentgeno kompiuterinės tomografijos principu – panaši diagnostinė aparatūra dažnai naudojama ligoninėse. Ja ieškoma navikų, kaulų lūžių, vidinio kraujavimo.

Trimatis širdies procesų vaizdas, užfiksuotas per vieną širdies susitraukimą .

Trimatis širdies procesų vaizdas, užfiksuotas per vieną širdies susitraukimą.

 

Skirtingai nei magnetinio rezonanso tomografai, rentgeno tomografai nekelia pavojaus pacientams, kurių organizmuose yra širdies stimuliatoriai ar metaliniai objektai. Tiesa, skenavimo metu pacientai turi nejudėti. O štai naujieji GE skeneriai yra visai kitokie. „Revolution CT“ įdiegtos didelės raiškos ir judesio stabilizavimo technologijos – kažkas panašaus diegiama ir į modernius fotoaparatus.

Be to, naujos kartos diagnostinė aparatūra skenuoja greičiau ir gerokai tiksliau – taip užfiksuoti net ir judančių organų (pvz., plaučių, širdies) vaizdai būna labai preciziški.

Kaukolės rentgeno tomograma.

Kaukolės rentgeno tomograma.

 

Minėtos ligoninės rentgenologų brigada ką tik užbaigė 6 mėnesius trukusią bandomąją „Revolution CT“ skenerių sesiją. Gydytojai sako, kad tokia aparatūra buvo galima diagnozuoti net ir sunkiausiai diagnozuojamus atvejus. Be kita ko, pacientai tokių skenavimų metu mažiau apšvitinami.

 

 

 

 

 

Šaltinis: medicaldaily.com, technologijos.lt

Palikite komentarą