Nauji vaistai kompensuojamųjų sąraše bei naujos nemokamos gydytojo konsultacijos

Neseniai vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje pritarta Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų paskirstymui, naujos konsultacijos – sporto medicinos gydytojo paslaugos – bazinei kainai, taip pat daug dėmesio buvo skirta vaistų kompensavimo klausimams. Tai svarbūs sprendimai, kurie padės, kad žmonėms iš PSDF būtų kompensuojama daugiau reikiamų gydymo paslaugų, būtinų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių.

 

Šių metų PSDF biudžetą sudaro 1,44 mlrd. eurų. Lyginant su 2015 m., šių metų PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos didėja 4,1 proc., arba 56,1 mln. eurų. Didžiausią šio biudžeto išlaidų dalį – apie 1 mlrd. eurų (3,9 proc. daugiau nei pernai) – sudaro išlaidos sveikatos priežiūros paslaugoms. Šiomis lėšomis poliklinikoms, ligoninėms ir kitoms gydymo įstaigoms apmokama už pacientams suteiktas paslaugas.

 

Pacientams daugiau kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių

Taryba pritarė, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas naujais vaistais: Everolimus (nuo kasos vėžio), Lenalidomidum (nuo dauginės mielonomos), Metoprololum et Ivabradinum (nuo krūtinės anginos).

Išplečiant minėtą sąrašą siekiama, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai turėtų visas galimybes be jokių problemų įsigyti kompensuojamųjų vaistų, kurių didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama iš PSDF biudžeto.

Taryba pritarė patikslinti tvarsčių kompensavimo sąlygas vaikų nudegimams gydyti. Dabar nustatyta, kad per gydymo kursą kiekvienai žaizdai gydytojai galėtų išrašyti iki 10 tokių priemonių.

Taryba taip pat pritarė centralizuotai apmokamų priemonių sąrašo korekcijoms. Jos lems, kad iš PSDF pacientams bus kompensuojama daugiau būtinų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių.

 

Jau pavasarį – nemokamos sporto medicinos gydytojo konsultacijos

Taryba pritarė naujai konsultacijai – sporto medicinos gydytojo paslaugai ir jos bazinei kainai. Ji siekia 12,19 euro. Šių paslaugų teikimo reikalavimai įsigalioja nuo šių metų gegužės 1-osios.

Tad nuo gegužės privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms šios paslaugos nieko nekainuos, jeigu sportuojantys pacientai su siuntimu kreipsis į gydymo įstaigą, sudariusią su TLK sutartį dėl minėtų paslaugų. Už jiems suteiktas paslaugas gydymo įstaigoms ligonių kasos sumokės pagal sudarytą sutartį sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytą bazinę kainą.

 

Sveikatos programoms – daugiau lėšų

Taryba pritarė ir lėšų paskirstymui iš PSDF biudžeto finansuojamoms sveikatos programoms (pavyzdžiui, prevencinėms programoms, transplantacijos ar dantų protezavimo  paslaugoms ir kt.). Iš viso joms šiemet numatyta beveik 75,5 mln. eurų (5,2 mln. eurų, arba 7,5 proc. daugiau nei pernai). Kaip ir kasmet didelis dėmesys bus skiriamas ligų prevencijai, nes laiku užkirtus kelią ligai, išsaugoma žmogaus sveikata ir darbingumas. Šiais metais auga lėšos prevencinėms programoms finansuoti (iš viso numatoma skirti apie 14 mln. eurų): auga širdies ir kraujagyslių ligų, storosios žarnos, krūties, gimdos kaklelio, priešinės liaukos vėžio prevencijai skiriamos lėšos. Gerokai daugiau lėšų nei pernai skiriama Nacionalinės imunoprofilaktikos programos priemonėms finansuoti (iš viso – apie 8,7 mln. eurų) bei vaistų tuberkuliozei gydyti įsigijimo išlaidoms kompensuoti (iš viso – apie 2 mln. eurų). Taip pat skiriama lėšų (857,7 tūkst. eurų) ketvirtojo sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo etapo priemonėms įgyvendinti.

 

 

Šaltinis: VLK

Palikite komentarą