Naujos kartos protezas padės galūnių netekusiems žmonėms (video)

Nors pagal užsakymą pagaminti kojų protezai yra viena geriausių galimybių žmonėms su negalia integruotis į sveikųjų visuomenę, tačiau vienas didžiausių jų trūkumų – šie protezai negali prisitaikyti prie nuolat kintančios amputuotos kūno dalies – gyvasis audinys gali sukaupti ar prarasti intersticinius skysčius dienos metu, tad protezas, kuris puikiai tiko ryte, vakare gali pradėti spausti ar trinti.  Taip pat, amputuota galūnė yra minkšta ir neturi tokios apsaugos, kaip sveiko žmogaus pėdos padas, kuris skirtas išlaikyti viso kūno svorį.

Siekdami išspręsti šias problemas ir suteikti visą dieną trunkantį komfortą JAV mokslininkai iš „Sandia National Labs“ kompanijs sukūrė specialų protezą su sensoriais ir formą keičiantį lizdą, kurį galima reguliuoti rankiniu būdu, panašiai, kaip diržą.

Sensoriniai jutikliai užfiksuoja, kai amputuota galūnė pradeda tinti – spaudžia protezo lizdą statmenai ir išilgai kojos ilgio. Itin dažnai dėl šio tinimo protezas gali pradėti trinti galūnės odą – tai viena dažniausių priežasčių, kodėl neįgalusis atsisako protezo. Naujoje įrenginio lizde pritvirtintos ir papildomos minkštos kišenės, kurios palengvins spaudimą.

Kol kas šis sprendimas yra tik ankstyvoje vystymo stadijoje, tačiau mokslininkai tikisi, kad jau greitai gaus reikalingą finansavimą ir padės tūkstančiams neįgaliųjų. Šiame vaizdo siužete protezo kūrėjai pristato savo naują įrenginį:

Palikite komentarą