Naujos studijų programos: ruoš farmakotechnikus ir muzikinės terapijos specialistus

Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas naujus mokslo metus pasitiks atsinaujinęs dvejomis naujomis studijų programomis – vientisosiomis farmacijos studijomis ir antrosios pakopos muzikos terapijos studijomis. Visų naujų Vilniaus universiteto studijų programų parengimas pagrįstas šių specialistų poreikiu Lietuvoje. Reagavimas į naujausias tendencijas universitetui leidžia būti veržliam šiuolaikinio mokslo ir studijų erdvėje, kuri yra labai išsiplėtusi (ne tik dalykiškai, bet ir geografiškai) ir kurioje universitetas yra matomas ir žinomas.

 

Ruoš farmakotechnikus

Farmacijos studijų programa su pertraukomis buvo dėstoma Vilniaus universitete, tačiau 1950 m. šios studijos buvo nutrauktos. Kadangi šalyje vis daugiau reikės šios specialybės atstovų yra nuspręsta ir vėl pradėti juos rengti: vaistininkų padėjėjai (farmakotechnikai) nuo 2016 m. galės dirbti tik prižiūrimi vaistininkų. Todėl Vilniaus universitetas paruošė vientisųjų Farmacijos studijų programą, kurios absolventai įgis magistro kvalifikacinį laipsnį. Pasirinkę farmacijos studijas ateityje galės atlikti farmacinius tyrimus, spręsti vaistų kūrimo ir jų vartojimo gydymo praktikoje problemas, išmokti gaminti ir analizuoti vaistinius preparatus. Studijuojant teks mokytis specialiųjų klinikinių dalykų, susipažinti su imunologijos, alergologijos pagrindais, šių mokslų taikymu farmacijos praktinėje ir tiriamojoje veikloje.

 

Pirmoji šalyje

Muzikos terapijos magistrantūros studijų programa – tai pirmoji šalyje, jungtinė Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos programa. Sutartis tarp dviejų aukštųjų mokyklų buvo pasirašyta balandžio 24 d. Muzikos terapija yra tarpkryptinės studijos, apjungiančios muzikos, medicinos, psichologijos, psichoterapijos, muzikinio ugdymo, specialaus ugdymo, sociologijos sričių žinias ir gebėjimus. Muzikos terapijos studijų programos tikslas – parengti medicinos ir sveikatos magistrą, profesionaliai taikantį muzikos terapiją asmens sveikatos ir gerovės srityje. Toks specialistas gali įgyvendinti muzikos terapijos programas įvairioms klientų grupėms sveikatos priežiūros, socialinėse ir specialiojo ugdymo įstaigose, skirtingose sociokultūrinėse aplinkose.

 

 

 

Šaltinis: Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto informacija

Palikite komentarą