Nemokamai išsitirk dėl storosios žarnos vėžio visoje Lietuvoje

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol dėl storosios žarnos vėžio pagal mūsų šalyje vykdomą prevencinę programą žmonės nemokamai galima išsitirti jau visoje Lietuvoje. Ši galimybė atsirado, kai nuo š. m. liepos 1 d. minėta prevencinė programa buvo praplėsta ir yra pradedama vykdyti Telšių, Marijampolės ir Utenos apskrityse.

 Todėl dabar gyventojai, kurių amžius nuo 50 iki 75 metų, kartą per dvejus metus turi galimybę nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pagal šią programą suteiktų paslaugų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 Nuotraukoje VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva  Berūkštienė

Nuotraukoje VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė

 „Žmogus, norintis nemokamai išsitirti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.  Gydytojui paskyrus, jam būtų atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo  atsakymas neigiamas – pacientas sveikas ir tyrimas jam bus kartojamas po dviejų  metų. Jei teigiamas – turi būti atliekama kolonoskopija ir, prireikus, biopsija, kad  būtų galima objektyviai įvertinti sveikatos būklę“,– tvirtina Daiva Berūkštienė,  VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja. 

 Gavusieji siuntimus kolonoskopijai atlikti, gali kreiptis į bet kurią polikliniką ar  ligoninę, sudariusią sutartį su ligonių kasa dėl šios paslaugos teikimo. Pacientai,  kuriems minėto tyrimo metu buvo imta biopsija ir diagnozuoti ikivėžiniai  susirgimai ar storosios žarnos vėžys, siunčiami į specializuotas gydymo įstaigas, kuriose atliekami visi reikalingi tiriamieji ir gydomieji veiksmai, kad pacientas pasveiktų.

D. Berūkštienės teigimu, išsitirti nemokamai – verta, nes prevencinėje programoje numatyti tyrimai padeda išaiškinti ne tik šią ligą, bet ir nustatyti ikivėžinius storosios žarnos pakitimus, kuriuos gydant užkertamas kelias vėžiui. Juolab, kad ankstyvojoje stadijoje ligos simptomai beveik nepastebimi, jie nėra specifiniai.

Storosios žarnos vėžys dažnai diagnozuojamas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kasmet nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius vis didėja. Todėl svarbiausias minėtos programos tikslas – nustatyti ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos. Svarbu žinoti, kad vėžį diagnozavus ankstyvojoje stadijoje, pacientą galima sėkmingai išgydyti.

 

Šaltinis: www.vlk.lt

 

Komentarų nėra