Net 6 proc. gimdymų komplikuojasi gausiu kraujavimu

Sausio viduryje Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje išgelbėta ant mirties slenksčio atsidūrusi gimdyvė. 31 metų moteriai netikėtai pasireiškė itin pavojinga būklė – gausus kraujavimas po gimdymo. Jauna marijampolietė nėštumo metu jautėsi gerai, buvo sveika, niekuo nesiskundė. Gimdymas taip pat praėjo sklandžiai.

„Praėjus pusvalandžiui po gimdymo kraujavimas iš gimdos nesiliovė“, – prisimena Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Lina Jucienė. „Teko išsikviesti kolegas iš Kauno klinikų, kurie padėjo suvaldyti šią dramatišką situaciją“, – tęsė L.Jucienė.

 

Komandinio darbo rezultatas

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė džiaugėsi, kad šis potencialiai fatališkas atvejis baigėsi gerai dėl greito Marijampolės medikų sureagavimo, diagnostikos ir darnių daugiadalykės komandos veiksmų.

„Didžiausias stebuklas, kad dabar sveika moteris džiaugiasi sveiku naujagimiu. Tai Marijampolės ir Kauno medikų komandinio darbo pavyzdys, kuris įrodo, kad nėščiųjų ir gimdyvių sveikatos priežiūros sistema veikia efektyviai”, – kalbėjo profesorė.

3-6 proc. gimdymų komplikuojasi gausiu kraujavimu. Pogimdyminis kraujavimas — tai viena dažniausių gimdyvių mirtingumo priežasčių Lietuvoje.

„Ne tik perinatologijos centruose dirbantys specialistai tinkamai įvertina situaciją ir laiku sureaguoja adekvačiais veiksmais, – pagyrų kolegoms negailėjo prof. R.Nadišauskienė. – Medicinos specialistai vadovaujasi vieningomis akušerijos metodinėmis rekomendacijomis visoje Lietuvoje“.

 

Išgelbėjo kraujo perpylimas

Gimdyvės nebūtų pavykę išgelbėti be laiku pradėto kraujo perpylimo. Kraujo donorų paaukoto kraujo dėka moters būklė pradėjo sparčiai gerėti. Kauno klinikų gydytoja transfuziologė Sonata Argustaitė pasakojo, kad perpilta virš 12 litrų kraujo ir jo komponentų, taigi prireikė net 30 donorų kraujo, kad būtų kompensuotas netekto kraujo kiekis ir normalizuotųsi kraujo krešėjimas. Kartu su gydytoja transfuziologe į Marijampolę kolegoms padėti važiavęs Kauno klinikų gydytojas akušeris ginekologas dr. Vitalijus Černius teigė, kad didžiausią darbą padarė gimdymą priėmę gydytojai.

„Man atvykus, moters būklė buvo sunki, tačiau buvo pradėti visi reikiami veiksmai. Kraujo perpylimas darė teigiamą poveikį”, – džiaugėsi jis.

Be stebuklus darančios modernios medicinos įrangos, specialistų rankos ir kompetencija yra svarbiausi veiksniai, išgelbėję gimdyvę.

„Susidūrėme su kriziniu atveju ir didžiule įtampa, tačiau komanda dirbo vieningai ir mes išvengėme dramatiškų pasekmių. Čia ypač pasitarnavo konfliktų valdymo kursai,” – kalbėjo Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja L.Jucienė.

 

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą