Nori keisti maisto papildų ženklinimo tvarką

Siūloma Reklamos įstatymą papildyti nuostata, kad maisto papildų ženklinimo tvarką tvirtina Vyriausybė arba jos įgaliota institucija, praneša ELTA.

 

Reguliuos ženklinimą

Tokį Reklamos įstatymo papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Vilija Filipovičienė, Virginija Baltraitienė ir Valdas Skarbalius.
Šiuo metu Reklamos įstatyme nurodyta, kad maisto papildų reklamoje privalo būti nuoroda „Maisto papildas“.
„Dabartinis reguliavimas nėra tikslus, nes reklamuojant maisto papildus žyma „Maisto papildas“ užrašoma arba nematomoje reklamos vartotojui vietoje, arba užrašas užrašytas labai smulkiu šriftu, jį labai sunku pastebėti. Todėl siūloma Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai pavesti sureguliuoti maisto papildų ženklinimą“, – sako projekto iniciatorė Seimo narė V.Filipovičienė.

 

Kas yra maisto papildas?

Maisto papildas – tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Maisto papildai rinkai tiekiami dozuotomis formomis – kapsulėmis, pastilėmis, piliulėmis, tabletėmis, kitomis panašiomis formomis bei miltelių maišeliais, ampulėmis, buteliukais su lašų dozatoriais bei kitomis panašiomis skysčių ir miltelių, skirtų vartoti mažais dozuotais kiekiais, formomis.

 

Maisto papildas – nei vaistas, nei maistas

Dėl tokios pačios kaip vaistų maisto papildų formos ir pakuotės (tabletės, kapsulės, buteliukai su lašų dozatoriais), maisto papildų prekybos, vykdomos vaistinėse, maisto papildai vartotojams asocijuojasi su vaistais. Tačiau maisto papildas – ne vaistas! Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai draudžia reklamuojant maisto papildus teigti apie jų (ar jų sudėtyje esančių sudedamųjų dalių) gydomąsias ar profilaktines savybes, išskyrus tuos atvejus, kai tokius teiginius patvirtina Europos Komisija.

Nepaisant to, kad maisto papildai laikomi maisto produktais, jie skirti tik papildyti įprastą maisto racioną ir neturėtų būti vartojami kaip maisto pakaitalai.

 

Šaltinis: ELTA

Palikite komentarą