Nuo šiandien keičiasi PSD įmokos dydis

Nuo š.m. liepos 1 d., didėjant minimaliam mėnesiniam atlyginimui, keičiasi privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, kuris nuo šiol sieks 29 Eur. Teisės aktuose įtvirtintas PSD įmokos dydis nesikeičia – jis ir toliau lieka toks pat – 9 proc. nuo MMA.

 

Kada ir kaip reikės mokėti skirtumą

Svarbu žinoti, kad tie žmonės, kurie PSD įmokas iki š.m. liepos 1 d. jau sumokėjo į priekį už kelis mėnesius ar metus (t.y. vykdantys individualią ir žemės ūkio veiklas, įsigiję verslo liudijimus), neturėtų nerimauti. Jiems draustumas PSD jiems nenutrūks ir jie galės gauti reikiamas gydymo paslaugas nemokamai mūsų šalies gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su ligonių kasomis. Šios paslaugos jiems ir toliau bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Na, o susidariusį  PSD skirtumą dėl padidėjusios MMA ir išaugusios PSD įmokos, žmonės, kurių PSD įmokas administruoja „Sodra“, turi sumokėti kaip galima greičiau, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų pabaigos, t. y. iki šių metų pabaigos. Tuo tarpu tie, kurių PSD įmokas administruoja VMI, susidariusį PSD skirtumą turi sumokėti pildydami gyventojų pajamų deklaraciją už praeitus kalendorinius metus, bet ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 dienos. PSD dydis žmonėms, turintiems žemės ūkio valdą iki 2 EDV, nuo liepos 1 d. bus 10 Eur.

Tuo tarpu žmonės, kurie nevykdo jokios ekonominės veiklos ir patys moka PSD įmokas kas mėnesį, turėtų žinoti, kad nuo liepos 1 d. privalo mokėti nebe 27 Eur, o po 29 Eur kas mėnesį. Tai yra pakitęs mėnesinis PSD dydis, kuris bus taikomas visiems nuo ateinančio mėnesio. Jei liepos mėnesį per klaidą bus sumokėta mažesnė iki tol mokėta įmoka, draustumas nenutrūks, jis galios dar vieną mėnesį po sumokėtos įmokos. Tačiau skirtumą reikėtų sumokėti iki liepos mėnesio pabaigos, nes, priešingu atveju, rugpjūčio mėnesį sveikatos draudimas nutrūks.

Jei rugpjūtį bus sumokėta mažesnė PSD įmoka, draustumas gali nutrūkti ir kilti keblumų, norint gauti sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose, kurios kompensuojamos PSDF lėšomis. Tokiu atveju sumokėjus skirtumą reikėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl sveikatos draudimo nustatymo.

 

 

Šaltinis: VLK

Palikite komentarą