Nuomonė: „Elektroninėms cigaretėms būtini draudimai“

Seimo narys Juras Požela užregistravo įstatymo projektą, kuriuo elektronines cigaretes būtų draudžiama vartoti tose pačiose vietose, kaip ir kitus tabako gaminius.

„Šiuo metu Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 straipsnyje numatyta, kad tabako gaminių vartojimas ribojamas tik įprastiems tabako gaminiams, tarp kurių elektroninės cigaretės nepatenka, o specialaus teisės akto, reglamentuojančio elektroninių cigarečių apyvartą, kol kas nėra. Gyventojams patariama susilaikyti nuo šių prekių platinimo, pardavimo ir vartojimo, tačiau rūkyti  jų nėra draudžiama“, – teigia Seimo narys J. Požela.

Pasirodžiusi informacija paneigė nuostatą, kad elektroninės cigaretės yra mažiau kenksmingos nei tabako gaminiai ir tai tik dar kartą patvirtina, jog pasiūlymas yra būtinas ir teikiamas laiku. - teigia J. Požėla (15min.lt nuotr.)

Pasirodžiusi informacija paneigė nuostatą, kad elektroninės cigaretės yra mažiau kenksmingos nei tabako gaminiai ir tai tik dar kartą patvirtina, jog pasiūlymas yra būtinas ir teikiamas laiku. – teigia J. Požela (15min.lt nuotr.)

Pasaulio sveikatos organizacija (WHO) ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina visus vartotojus elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo. Žinoma, kad elektroninėse cigaretėse randama įvairių medžiagų, kenkiančių sveikatai. Elektroninių cigarečių vartotojai dažnai skundžiasi pakilusiu kraujospūdžiu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, nuovargiu, krūtinės skausmais, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, raumenų ir sąnarių skausmais, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir begale kitų nemalonių simptomų. Elektroninių cigarečių skystyje dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Taip pat vartojant elektronines cigaretes išlieka nikotino perdozavimo rizika, nes dažnai jos vartojamos netinkamai.

„Prieš kelias dienas pasirodė japonų mokslininkų pateikti tyrimo rezultatai, teigiantys, kad  elektroninėse cigaretėse yra 10 kartų daugiau vėžį sukeliančių kancerogenų lyginant su įprastu tabaku. Ši informacija paneigė nuostatą, kad elektroninės cigaretės yra mažiau kenksmingos nei tabako gaminiai ir tai tik dar kartą patvirtina, jog pasiūlymas yra būtinas ir teikiamas laiku“, – sako J. Požela.

Italija elektronines cigaretes jau uždraudė, o Latvija šiuo metu tam rengia teisės aktus.

 

 

 

Šaltinis: BNS

Komentarų nėra