Skiepijimas vaistinėse kelia abejonių. Nuomonė

Seimo  narė Alma Monkauskaitė kalbėdama visuomenei apie Farmacijos įstatymo pataisas suabejojo, kad diegiant Farmacinę rūpybą, tai yra plečiant vaistininkų funkcijas, galima leisti vaistinėse skiepyti vakcinomis. „Skiepijimas nėra paprasta injekcija. Vakcinuojant reikia įvertinti paciento būklę, o tai gali padaryti tik gydytojas.“ – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė A. Monkauskaitė.

Vakcinavimas vaistinėse šiuo metu leidžiamas tik 3 Europos valstybėse. (Asociatyvi nuotr.)

Vakcinavimas vaistinėse šiuo metu leidžiamas tik 3 Europos valstybėse. (Asociatyvi nuotr.)

Seimo priimtoje „Lietuvos sveikatos programoje 2014-2025 m.“ atsiradusi naujovė – farmacinė rūpyba – naujas terminas, ir Lietuvai nauja, perspektyvi farmacijos paslaugų tobulinimo priemonė.

Jau neabejojama, kad farmacininkai neturėtų būti tik vaistų pardavėjai. Jeigu žmogus kreipiasi su receptu dėl kokių nors vaistų, vaistininkas turi suteikti visą informaciją, kaip vaistai veikia, kada ir kaip juos vartoti, kokios gali būti reakcijos, kaip vaistas gali reaguoti su kitais vaistais, kaip geriau derinti vartojant kelis vaistus – ir panašiai. Teikti tokią informaciją, konsultuoti žmones vaistininkus įgalintų ir Seime svarstomos Farmacijos įstatymo pataisos.

Vis dėl to Seimui pateiktame Farmacijos įstatymo pakeitimo projekte siūloma skiepijimo paslauga vaistinėse kelia abejonių. Pasak socialdemokratės Almos Monkauskaitės, atiduodant vakcinavimą į vaistininkų rankas, nepagalvojama apie pasekmes. „Prieš vakcinamą paciento būklę turi įvertinti gydytojas. Antraip, kas atsakys už galimas povakcinines reakcijas. Be to, tokios reakcijos dažnai būna vien dėl to, kad neteisingai suleidžiama vakcina,“ – teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė.

Vaistinės, jų savininkai gali būti suinteresuoti gauti pelną iš naujų paslaugų. Alma Monkauskaitė siūlo pirmiausiai tinkamai vaistinėse įdiegti kitas farmacinės rūpybos priemones, tuomet galbūt galvoti apie galimybę vaistinėse saugiai vakcinuoti. Dabar vaistinės neturi sąlygų saugiai skiepyti žmones.

Vakcinavimas vaistinėse šiuo metu leidžiamas tik 3 Europos valstybėse.

 

 

Šaltinis: BNS

Komentarų nėra