Nupirkusiems ar pardavusiems nepilnamečiui energinį gėrimą – šimtinės baudos

Piracetol 300x250

Šiandien, 90 Seimo narių balsavus už ir 5 susilaikius, priimtos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės, Dangutės Mikutienės inicijuotos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisos dėl atsakomybės parduodant, perkant ar kitaip perduodant energinius gėrimus asmenims, jaunesniems kaip 18 metų.

Energiniai gėrimai itin populiarūs tarp moksleivių (alamy.com nuotr.)

Energiniai gėrimai itin populiarūs tarp moksleivių (alamy.com nuotr.)

Baudos skiriamos šimtais

Šiomis ATPK pataisomis numatoma, kad energinių gėrimų pardavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, užtraukia baudą nuo dviejų iki keturių šimtų litų. O energinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų litų.

Baudų skyrimo suaugusiesiems įteisinimas – jau antrasis etapas, siekiant apriboti energinių gėrimų vartojimą tarp nepilnamečių. Primename, kad šių metų gegužės mėnesį Seimas priėmė D. Mikutienės Seime užregistruotą patobulintą Maisto įstatymo projektą, apribojant energinių gėrimų prieinamumą asmenims iki 18 metų.

„Akivaizdu, kad bendros Maisto ir veterinarijos tarnybos, Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojų, Darbo partijos frakcijos ir viso Seimo pastangos nenuėjo veltui. Džiaugiuosi, kad dar 2009 metais pradėję sunkų darbą dėl sveikatai itin žalingų energinių gėrimų pardavimo uždraudimo nepilnamečiams, pagaliau galime lengviau atsikvėpti: pavyko ne tik apriboti nepilnamečių teisę įsigyti energinių gėrimų, bet ir numatyti adekvačią suaugusių asmenų atsakomybę už tokių gėrimų pardavimą, pirkimą ar kitokį perdavimą. Manau, kad tai yra vienas iš didžiausių šių metų, paskelbtų Vaikų sveikatos metais, laimėjimų. Beje, Lietuvą už šią iniciatyvą, skirtą vaikų ir paauglių sveikatai apsaugoti, itin palankiai įvertino ir užsienio žiniasklaida“, – sako D. Mikutienė.

ATPK pataisos įsigalios nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

 

Šaltinis: BNS

Palikite komentarą