Nutukimo prevencija: britų moksleiviai kas dieną nubėga vieną mylią

Viena Škotijos pradinė mokykla jau prieš trejus metus sugalvojo būdą savaip kovoti su vaikų nutukimu. Stirlinge veikiančios „St Ninians“ mokyklos mokiniai kasdien nueina arba nubėga vieną mylią (apytiksliai 1.6 km), kad būtų sveiki.

Mokytojai sako, kad būtent dėl tokios fizinės veikos mokykloje nėra nė vieno nutukusio vaiko. Dabar Stirlingo universiteto mokslininkai analizuoja duomenis ir svarsto, ar tokios programos nereikėtų vykdyti nacionaliniu mastu. Šią metodiką jau perėmė kelios dešimtys mokyklų Londone, Gatesheade, Velse ir kituose Škotijos rajonuose.

Statistika rodo, kad kas dešimtas ketverių-penkerių metų vaikas į mokyklą ateina jau nutukęs.

„Aš kasdien gaunu bent po kelis elektroninius laiškus iš kitų mokyklų ir vietos valdžios institucijų, kuriuose manęs klausia, kaip mums tai pavyksta“, – sakė „St Ninians“ mokyklos direktorė Elaine Wyllie.

„Mes laikomės sveiko proto požiūrio vaikų fizinio aktyvumo atžvilgiu, svarbiausia, kad vaikams tai patiktų, nes priešingu atveju nieko nebus. Vaikai grįžta spindinčiomis akimis ir rausvais žandukais ir tu matai, kad jiems tai labai patinka“, – sakė ji.

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą