Pacientai prisiekė neduoti kyšių!

Šiandien, Tarptautinę antikorupcijos dieną, 13 val. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacija) kartu su STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba) organizavo antikorupcinę žaibiško sambūrio (angl. flashmob) akciją –„Paciento priesaikos“ viešą skaitymą.

Renginiu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gydytojų papirkinėjimo problemą, sukelti diskusijų, paskatinti nesitaikstyti su korupcijos apraiškomis sveikatos priežiūros srityje. Akcijos dėmesys buvo išskirtinai nukreiptas į pacientų nuostatas ir elgesį.

„Kaip būsimasis sveikatos priežiūros specialistas galiu pasakyti, kad nenorėčiau dirbti korupcijai pakančioje aplinkoje, kai kyšio davimas gydytojui yra laikomas norma. Tai yra ir gydytojų, ir pacientų problema: šiemet didžiausiose šalies klinikose jau skaitėme gydytojų priesaiką, dabar norime daugiau dėmesio skirti pacientų švietimui,“ – sako LiMSA prezidentas Rytis Kalinauskas.

 

Kyšis – ne menkesnis nusikaltimas

STT atstovo Ruslano Golubovo teigimu, svarbu suprasti, kad kyšio ėmimas yra nusikaltimas, nė kiek nemenkesnis už kitus nusikaltimus. Ne tik siūlomi pinigai, bet ir materiali „dovana“ už neva kokybiškesnį gydymą ar geresnį būtinų paslaugų prieinamumą yra kyšis.

Akcijos dieną „prisiekę pacientai“ iš LiMSA ir STT bendravo su Santariškių klinikose esančiais žmonėmis – pasiūlė jiems atsakyti į anketos klausimus, kalbėtis ir dalijo nuskambėjusios priesaikos žodžius, lipdukus „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.

 

 

 

Šaltinis: STT

Palikite komentarą