Papildomas statinų kompensavimas – investavimas į ateitį

Statinai – vaistai, mažinantys cholesterolio kiekį kraujyje – bus kompensuojami ne tik infarktą ar insultą patyrusiems ligoniams, bet ir prevenciniais tikslais. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasirašė įsakymą, kuriuo reikšmingai išplėstos kompensuojamųjų vaistų širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms gydyti – statinų (Atorvastatinum, Simvastatinum, Rozuvastatinum, Fluvastatinum) kompensavimo indikacijos bei skyrimo sąlygos.

 

Investavimas į ateitį

„Lietuvoje daugiausiai mirčių sukelia širdies ir kraujagyslių ligos. Todėl statinų kompensavimas, jų prieinamumo didinimas, skyrimas ne tik gydymui, bet ir profilaktikai padės išvengti sunkių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų komplikacijų, tokių kaip infarktas ar insultas. Statinų kompensavimas, kaip teigia kardiologai, tai investavimas į ateitį“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Pasak ministrės, statinų skyrimo sąlygų pakeitimai yra viena iš pagrindinių priemonių, būtinų tinkamam širdies ir kraujagyslių ligų gydymui.

Pagal naująjį įsakymą statinai bus kompensuojami ne tik po įvykusio infarkto ar nestabilios krūtinės anginos epizodo, bet ir esant pakitusiems kraujo lipidų rodikliams, kol dar nėra įvykę jokių komplikacijų.

Statinus pagal naująją tvarką galės skirti ir išrašyti gydytojai kardiologai, vidaus ligų ar šeimos gydytojai žmonėms pagal Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programą, priklausomai nuo cholesterolio kiekio kraujyje.

Pakeitus kompensuojamųjų vaistų statinų skyrimo sąlygas nustatyti ir nauji dislipidemijos rodikliai, atitinkantys Europoje galiojančius dislipidemijų nustatymo kriterijus. Statinai tai pat bus kompensuojami galvos smegenų ir priešsmegeninių (precerebrinių) arterijų užsikimšimui pagal lipidogramą nustačius tam tikrą cholesterolio kiekį.

 

 

Šaltinis: SAM Ryšių su visuomene skyrius

Palikite komentarą