Paraplegija: išmaniuosius telefonus valdys veido judesiais (video)

Išmanieji telefonai mums suteikia galimybę bendrauti su artimaisiais, draugais ir nepažįstamais žmonėmis,  padeda mums valdyti kompiuterizuotus įrenginius, ir orientuotis aplinkoje. Šios galimybės atsiveria visiems, kurie gali paliesti telefono ekraną.  Deja, žmonės, kuriems šios išmaniųjų telefonų galimybės būtų reikalingiausios – paralyžiaus kamuojami pacientai – negali atlikti šio, atrodytų, elementaraus veiksmo.

Paraplegija yra abiejų rankų arba abiejų kojų paralyžius. Paraplegikai negali savo pakelti savo rankų, negali paspausti telefono mygtuko ar tuo pačiu įrenginiu valdyti savo vėžimėlio. Tam, kad  šios galimybės jiems atsivertų, buvo sukurtas projektas „Sezamas“ – siekiantis įgalinti išmaniųjų telefonų naudojimą ir tiems, kurie gali judinti vos vieną savo veido pusę.

Programa „Sezamas“ telefone įmontuota kamera seka asmens veido judesius, ir žmogaus nosį „užfiksuoja“ kaip kursorių ekrane. Žmogus savo veido pagalba naudojasi išmaniuoju telefonu. Šiuo metu projektas jau pasiekė beta stadiją – keliolika pacientų testuoja sistemą su savo „Nexus 5“ išmaniaisais telefonais. Žinoma, kol kas pagrindinė problema – finansavimas. „Sezamo“ kūrėjai tikisi, kad produkto komercializacijai trūkstamų lėšų jie suirnks iš minios finansavimo projektų.

 

Palikite komentarą