Pasaulinė burnos sveikatos diena – statistika gąsdina

Lietuva jau trečią kartą kartu su daugiau nei 75 – iomis pasaulio šalimis, esančiomis Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Okeanijoje, šiandien mini Pasaulinę burnos sveikatos dieną. Šių metų Pasaulinės Burnos sveikatos dienos siekis – apsaugoti gyventojų dantis ir burną visą gyvenimą, nuo vaikystės iki senatvės, todėl šventės tema – „Šypsenos visam gyvenimui“.

Dantų  ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos, t.y. burnos higienos įgūdžių, mitybos pobūdžio, žalingų įpročių ir t.t. (Asociatyvi nuotr.)

Dantų ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos, t.y. burnos higienos įgūdžių, mitybos pobūdžio, žalingų įpročių ir t.t. (Asociatyvi nuotr.)

Burnos sveikatos diena – neabejotinai puiki proga dar kartą pacientams ir visai visuomenei priminti burnos sveikatos išsaugojimo svarbą ir priemones, nes sveiki dantys padeda išsaugoti bendrąją žmogaus sveikatą bei gerą savijautą.

Net 90 proc. pasaulio gyventojų kenčia nuo burnos ligų, ypač nuo dantų ėduonies ir periodonto patologijos. Skaudu, kai mažamečiams vaikams tenka protezuoti dantis, bet baisiausia diagnozė – burnos vėžys. Todėl kovo 20 dieną – Pasaulinę burnos sveikatos dieną – Lietuvos Respublikos odontologų rūmai tradiciškai pažymi burnos ligų profilaktikos renginiais įvairiuose šalies miestuose. Į renginius įtraukta odontologų bei burnos priežiūros specialistų bendruomenė – universitetai, kolegijos, specialybinės draugijos, viešosios ir privačios odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos.

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kviečia atkreipti dėmesį į burnos sveikatos gerinimą. Kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis yra labai svarbus, nes dviejų labiausiai pasaulyje paplitusių burnos ligų – dantų  ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos, t.y. burnos higienos įgūdžių, mitybos pobūdžio, žalingų įpročių ir t.t.

Šiandien Lietuvos gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai ir burnos higienistai ir būsimi specialistai kviečia nemokamai pasitikrinti burnos sveikatą ir gauti profesionalių rekomendacijų burnos sveikatos klausimais. Nebūkite abejingi, ateikite su savo artimaisiais. Mūsų tikslas informuoti ir apsaugoti visų Lietuvos žmonių dantis nuo dantų ėduonies ir jų komplikacijų. Būkime kartu! Jeigu šiandien dar nesišypsote, gal po metų, kitų galėsime kartu juoktis ir šypsotis!

Su organizuojamais šios dienos renginiais galite susipažinti čia.

 

 

Šaltinis: SAM

 

Komentarų nėra