Pasaulinė kovos su vėžiu diena: neigiame 5 mitus apie vėžį

Šiandien, vasario 4-ąją, minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Tai puiki galimybė šviesti visuomenę ir kartu gerinti žinias apie vėžio ligą. Provizorius.lt skaitytojams pateikiame penkis dažniausius mitus apie vėžį ir tiesą apie šią klastingą ligą.

 

Faktai ir mitai

Mitas 1: Vėžys yra užkrečiamas ir gali plisti kaip peršalimas.

Faktas 1: Vėžys nėra užkrečiamas.
Vėžys negali būti perduodamas vieno vaiko kitam. Vaikai sergantys onkologinėmis ligomis izoliuojami, nes jų imunitetas yra nusilpęs ir pažeidžiamas įvairių infekcijų.

Mitas 2: Vėžiniai susirgimai vaikystėje yra paveldimi.
Faktas 2: Nėra nei vienos žinomos priežasties didžiajai daliai vėžinių susirgimų vaikystėje.
Bent 95 % vėžinių susirgimų vaikams atsiranda spontaniškai. Kadangi sukėlėjas daugeliu atvejų nėra žinomas, prevencinės priemonės yra ribotos. Kol kas tyrimai rodo, kad nėra nieko, ką vaikas arba tėvai galėjo padaryti, kad sukeltų vėžinius susirgimus, ir dėl to nereikia imtis jokių priemonių siekiant užkirsti kelią vėžiniams susirgimams.

Mitas 3: Vaikų vėžys – nuosprendis mirčiai.
Faktas 3: Dauguma vaikiškų vėžinių susirgimų yra pagydomi.
Pavyzdžiui, trys iš keturių vaikų, sergančių ūmine leukemija, kuri yra viena iš dažniausių leukemijos formų Singapūre, pagyja taikant tik chemoterapiją. Sėkmingas išgijimas priklauso nuo šiuolaikinės standartinės terapijos taikymo, teigiamo nusistatymo ir pasiryžimo įveikti vėžį.

Mitas 4: Vaikai, sergantys vėžiu, praranda bet kokią gyvenimo prasmę.
Faktas 4: Vaikai, sergantys vėžiu, vis tiek gali išgyventi normalią vaikystę.
Vaikai, sergantys vėžiu, vis tiek gali išgyventi normalią vaikystę. Dauguma vaikų grįžta ir sėkmingai tęsia mokslus mokykloje. Kitais atvejais, vaikai ir jų šeimos prisitaiko ir pakoreguoja savo gyvenseną siekdami normalios būklės. Tai tampa daug lengviau su šeimos narių, mokytojų, draugų ir kitų globėjų priežiūra, supratimu ir palaikymu.

Mitas 5: Visi augliai yra vėžiniai.
Faktas 5: Ne visi augliai yra vėžiniai.
Augliai yra gerybiniai arba piktybiniai. Piktybiniai augliai yra vėžinės ląstelės, kurios kenkia ir plinta į kitas kūno vietas. Priešingai, gėrybiniai augliai pažeidžia audinius ir neplinta.

 

 

 

Šaltinis: POLA

Palikite komentarą