Pasiryžote plastinei operacijai? Sužinokite, ko geriau nedaryti

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje aptariama ne viena istorija, kuomet asmenys, siekdami tobulinti savo veidą, krūtinę, sėdmenis ar kitas kūno dalis, nesulaukia tokių rezultatų, kokių tikėjosi. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Ernest Zacharevskij nori atkreipti planuojančiųjų plastines ar rekonstrukcines operacijas dėmesį į tai, ką svarbu žinoti kiekvienam, kad rezultatas neapviltų.

 

Siūlo konsultuotis su keliais chirurgais

Nors daugumos plastinių ir rekonstrukcinių operacijų tikslas yra pagerinti savo išvaizdą, tačiau nedera pamiršti, jog plastinė operacija negali išspręsti visų psichologinių problemų, su kuriomis žmogus susiduria.

Labai svarbu, jog kiekvienas tiksliai žinotų, ką savo išvaizdoje galima pakeisti, kiek užtruks gijimo laikas, ir kokių reikės pastangų. Tam geriausia, pasak gydytojo E. Zacharevskij, prieš planuojmą operaciją kreiptis ir pasikonsultuoti net su keliais plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojais, turėti kelias nuomones, kad galima būt priimti palankiausią sprendimą.

Jau apsisprendus ir planuojant konkrečią operaciją, reikėtų ne tik atlikti visus privalomus tyrimus, bet ir sutaisyti dantis, išgydyti odos pūlingus susirgimus (aknė) ir pan. Gydytojas E. Zacharevskij rekomenduoja sumažinti ir bendrą streso kriterijų: savaitei iki operacijos sumažinti darbo krūvį, nekeisti miego ir būdravimo rėžimo, tinkamai maitintis, ir nepamiršti vidinės būsenos bei gero nusiteikimo.

 

Svarbiausi – pirmi trys mėnesiai

Aktualus yra ir kūno svorio klausimas, nepatariama laikytis dietos ar kitos lieknėjimo programos po operacijos. Itin svarbu atkreipti dėmesį, jog svarbiausias pooperacinis laikotarpis yra pirmi trys mėnesiai po operacijos, kurio metu nerekomenduojama aktyvi fizinė veikla bei didesnio nei 5 kg svorio kėlimas.

Randų gydymui po atliktos operacijos visada rekomenduojamas silikoninis gelis nuo randų. Randų gydymo laikas bei naudotinos priemonės paskiriamos individualiai gydančio gydytojo. Pooperacinį randą/randus ne mažiau kaip metus reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o šešis mėnesius po operacijos patariame vengti infroraudonųjų spindulių, karščio terapijų (sauna, pirtys).

Labai svarbu atvykti apžiūrai pas operavusį gydytoją po vieno, po trijų, po šešių mėnesių ir po vieneriųmetų. Ir dažniau, jei taip rekomenduoja operavęs ir prižiūrintis gydytojas.

Bendras organizmo atsistatymas po operacijos trunka apie metus laiko, kuomet subręsta pooperaciniai randai, susiformuoja kūno kontūrai, sumažėja operuotų plotų jautrumas.

 

 

Pranešimas spaudai

 

Palikite komentarą