Patvirtino naują vaistą kompensuojamųjų sąraše ir naują dienos stacionaro paslaugą

Šią savaitę Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo ir vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kompensavimo klausimai.

 

Kompensuojamųjų vaistų  sąraše – naujas vaistas

Taryba pritarė, kad į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą būtų įrašytas vaistas Linagliptinum et Metforminum 2 tipo cukriniam diabetui gydyti. Apskaičiuota, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidos dėl šio sprendimo nedidės, nes abi šio vaisto sudėtinės dalys jau yra kompensuojamos.

Buvo pritarta, kad į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą įrašytą vaistą Bevacizumab nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui gydyti, atsižvelgdami į šių vaistų skyrimo reikalavimus, galėtų skirti ne tik gydytojai onkologai, bet ir pulmonologai. Tokį patikslinimą pasiūlyta atlikti atsižvelgiant į gydytojo pulmonologo normą, kurioje nurodoma, kad šie specialistai gali gydyti plaučių vėžį.

 

Patogiau pacientui: dienos stacionaro paslaugų sąraše  –  oftalmologijos paslaugos

Taryba pritarė siūlymui papildyti dienos stacionaro paslaugų sąrašą oftalmologijos  paslauga, kai pacientams, sergantiems tam tikromis akių ligomis, į užpakalinę akies kamerą suleidžiami vaistai. Dabar ši paslauga teikiama 3 šalies ligoninėse: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose. Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistų nuomone, šią paslaugą tikslinga teikti ambulatoriškai, dienos stacionaro sąlygomis, nes procedūra trunka vidutiniškai 3 valandas. Tai bus patogiau pacientams – nereikės dėl šios procedūros gultis į ligoninę. Tuo tarpu gydymo įstaigos galės efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų.

Buvo apskaičiuotos dvi bazinės šios paslaugos kainos: kai į užpakalinę akies kamerą leidžiami VLK centralizuotai nupirkti vaistai už paslaugą gydymo įstaigai būtų mokama 83,77 euro, o jei vaistus perka pati gydymo įstaiga – 94,78  euro. Tad nuo šių metų balandžio 1-osios gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas oftalmologijos dienos stacionaro paslaugas ligonių kasos sumokės pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytą bazinę kainą.

 

Į paslaugų kainas įskaičiuotos medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidos

Taryba pritarė VLK specialistų apskaičiuotoms bazinėms paslaugų kainoms, į kurias buvo įskaičiuota medicinos pagalbos priemonių, būtinų paslaugoms suteikti, įsigijimo išlaidos. Buvo pritarta gydytojo radiologo, kai atliekamas scintigrafijos tyrimas, paslaugos bazinei kainai – 47,16 euro, brachiterapijos paslaugos, kai naudojamas iridžio šaltinis, bazinei kainai – 185,83 euro, brachiterapijos paslaugos, kai naudojamas kobalto šaltinis, bazinei kainai – 164,42 euro.  Anksčiau gydymo įstaigoms buvo skiriama lėšų technecio generatoriams, iridžio ir kobalto šaltiniams įsigyti.  Dabar šios lėšos, kaip minėjome,  įskaičiuotos į paslaugų bazines kainas, o reikalingas  priemones gydymo įstaigos turi įsigyti pačios.

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą