Penktadalis kepenų persodinimų Europoje susiję su paracetamoliu

Didžiosios Britanijos medikai reiškia nerimą dėl vis dažnėjančių atvejų, kuomet žmonės pavojingai apsinuodija paracetamoliu. Pagal šį rodiklį Jungtinė Karalystė atsidūrė antroje vietoje Europos Sąjungoje.

 

Visiškai sutrinka kepenų veikla

Oficiali statistika rodo, kad mirtinai pavojingo apsinuodijimo paracetamoliu atvejų Didžiojoje Britanijoje pasitaiko vidutiniškai du kartus dažniau nei kitose Europos šalyse. O lyginant, pavyzdžiui, su Italija, tokių atvejų Jungtinėje Karalystėje būna net 66 kartus daugiau. Olandijoje tokių atvejų pasitaiko aštuonis kartus mažiau, o Prancūzijoje – du kartus mažiau.

Šiuo atveju kalbama apie rimtus apsinuodijimus – turima omenyje atvejus, kuomet visiškai sutrinka kepenų veikla ir reikalingas skubus jų persodinimas. Ir blogesnė nei Jungtinėje Karalystėje padėtis yra fiksuojama tik Airijoje, skelbia Europos vaistų agentūra.

Tačiau specialistai pabrėžia, kad pavojingų apsinuodijimų paracetamoliu skaičius nėra susijęs su bendru paracetamolio vartojimu šalyje. Pavyzdžiui, Prancūzijoje milijonui gyventojui tenka 52 tonos paracetamolio, o Jungtinėje Karalystėje – 35 tonos. Tačiau Jungtinėje Karalystėje paracetamolio perdozavimo atvejų pasitaiko du kartus dažniau.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad Europos mastu vidutiniškai 20 proc. visų kepenų persodinimo atvejų yra susiję su paracetamolio perdozavimu. Airijoje šis rodiklis siekia 52 proc., o Jungtinėje Karalystėje – 28 proc.

Palyginimui: Italijoje kepenų funkcijos sutrikimas dėl paracetamolio perdozavimo susijęs su 1 proc. kepenų persodinimų.

Beje, verta paminėti, kad neseniai Švedijos sveikatos apsaugos ministerija įtraukė paracetamolį į receptinių vaistų sąrašą dėl augančio skaičiaus apsinuodijimų šiuo preparatu.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą