Poliklinikos pacientams – moderniausias diagnostikos aparatas

Vilniaus Centro poliklinikoje pacientų diagnostikai pradėtas naudoti naujausios kartos, 1,5 teslos galingumo magnetinio rezonanso tomografas „Optima MR360“ („General Elektric“). Centro poliklinika yra vienintelė Lietuvos ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaiga turinti tokį magnetinio rezonanso tomografą, kuriuo galės naudotis ne tik šios poliklinikos pacientai, bet ir kiti Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys asmenys.

 

Naujuoju aparatu tyrimai bus atliekami nemokamai

Atliekamas tyrimas pacientei. (Sauliaus Masono nuotr.)

Atliekamas tyrimas pacientei. (Sauliaus Masono nuotr.)

Renginio metu buvo pademonstruotas „Optima MR360“  veikimas atliekant tyrimus Centro poliklinikos pacientei.  Parodyta, kad naujoji aparatūra suteikia galimybę išgauti  detalų minkštųjų audinių ir vidaus organų vaizdą, per  trumpą laiką atlikti tomografiją sudėtingiausiais rėžimais  ir smulkiais pjūviais, o taip pat vienu metu atlikti tyrimą  ir gaunamų vaizdų rekonstrukciją. Ji padeda greičiau ir  tiksliau nustatyti pacientų diagnozę ir paskirti optimalų  gydymą. Išskirtinė naujojo tomagrafo ypatybė – jis gali  tiksliai ir anksti aptikti sąnarių degeneracinius pakitimus.  Poliklinikai pasirašius susitarimą su Valstybine ligonių  kasa, tyrimai naujuoju aparatu draustiems privalomuoju  sveikatos draudimu asmenims atliekami nemokamai.

„Naujoji magnetinio rezonanso sistema padės mums greičiau ir tiksliau nustatyti pacientų diagnozę ir paskirti optimalų gydymą. Galime atlikti galvos smegenų, stuburo, sąnarių, kaulų, kremzlinio audinio, dubens, urogenitalinės sistemos, pilvo organų, kitus tyrimus ir tai padaryti labai saugiai – be kenksmingo jonizuojančios spinduliuotės (radiacijos) poveikio žmogaus organizmui. Tyrimai vyks greičiau: jie truks trumpiau, galėsime aptarnauti daugiau pacientų; tiksliau: bus atliekami naudojant kontrastines medžiagas ir 7 kartus stipresnį magnetinį lauką; detaliau: galima anksčiau įžvelgti ligos pradžią, galimybė stebėti pokyčių procesą, greičiau matomas atsakas į gydymą“, – sako Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras.

 

Sumažins eiles ne tik Centro poliklinikoje

Magnetinio rezonanso tomografas „Optima MR360“. (Sauliaus Masono nuotr.)

Magnetinio rezonanso tomografas „Optima MR360“. (Sauliaus Masono nuotr.)

Išsitirti nauju aparatu galės ir kitų poliklinikų pacientai su siuntimais, o šią paslaugą apsidraudusiems asmenims apmokės teritorinė ligonių kasa. Centro poliklinikoje jau nuo 2004 metų diagnostikai naudojama 0,23 teslos galingumo magnetinio rezonanso sistema „Signa Profile“.  Ją poliklinika numato naudoti ir toliau, nes ji tinkama tam tikrais išskirtiniais atvejais – kai pacientas serga klaustrofobija, kai turi ypač didelį svorį, o taip pat ypač tinka mažiesiems pacientams – vaikams, nes tyrimo metu su jais gali dalyvauti ir šeimos nariai. Per 2014 metus su „Signa Profile“ buvo atlikta 3 263 tyrimai.

Magnetinio rezonanso tomografija – vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. Jos metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus, gydytojui labai informatyvus vaizdas. Vienas magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas atstoja daugybę kitų tyrimų, vizitų pas gydytojus ir sutaupo paciento laiką ir gali lemti gydymo sėkmę.

Naująją, apie 1,3 mln. eurų kainavusią magnetinio rezonanso sistemą „Optima MR360“ Centro poliklinika įsigijo paėmusi kreditą, dalį lėšų skyrė SAM iš valstybės investicijų programos. Pacientams, neapsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, tyrimas magnetinio rezonanso sistema „Optima MR360“ kainuoja 96,53 eurų.

 

 

 

Šaltinis: pylimas.lt

Palikite komentarą