Prasideda Dainų šventė: ko saugotis

Asociatyvi nuotr.

Asociatyvi nuotr.

Jau visai netrukus Vilniuje prasidės vienas gražiausių ir didžiausių Lietuvos kultūros renginių – Dainų šventė. Sostinėje užvirs tikras šventiškas šurmulys, kurį šiemet, pasak šventės organizatorių, sukels apie 40 tūkstančių dalyvių iš visos Lietuvos. 
Tačiau šventės metu nereikia pamiršti  išlikti budriems – mat padidėja užkrečiamųjų ligų rizika, kuri šiltuoju metų laiku susijusi su dviem pagrindiniais veiksniais – maistu ir erkėmis. 


Vykstant į keliones bei masinius renginius rekomenduojama nesivežti iš namų  greitai gendančių maisto produktų (mėsos vyniotinių, mišrainių, pieno ir jo  produktų ir pan.), o rinktis sausus (duona, sausainiai, dribsniai ir pan.), troškulį  malšinti geriamuoju arba negazuotu mineraliniu vandeniu. Viena svarbiausių  taisyklių – nepamiršti plauti rankų. Jas vandeniu ir muilu būtina plauti  pasinaudojus tualetu, prieš valgį, ruošiant maistą. Kelionėje, išvykoje, kai nėra  galimybių nusiplauti rankų muilu ir vandeniu, rekomenduojama naudoti drėgnas  servetėles.

 

 

Pastarųjų metų duomenimis, Vilniuje sergamumas erkių platinamomis ligomis didėja. Užsikrėtę erkiniu encefalitu ar laimo liga vilniečiai nurodo, kad įsisiurbusią erkę pastebėjo po apsilankymo ne tik miškuose, bet ir Vilniaus miesto parkuose. Vilnius, kaip ir visa Lietuva bei kitos Baltijos šalys, yra gamtinis erkių paplitimo židinys.

Todėl lankantis vietovėse, kuriose veši gausi augmenija (žolė, krūmai), derėtų būti budriems – dėvėti prigludusius šviesius drabužius, kad galima būtų pastebėti ropojančią erkę, naudoti erkes atbaidančias priemones, vaikščioti takeliais ir vengti braidyti po aukštą žolę. Žinoma, labai svarbu tinkamai prižiūrėti miestų želdynus – laiku nupjauti žolę parkuose, kiemuose, kituose vietose, kur lankosi žmonės. 

Šaltinis: vilniausvsc.sam.lt

Komentarų nėra