Prasideda ŽIV tyrimų savaitė

Visą savaitę – nuo penktadienio iki penktadienio – gyventojai bus kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, šį penktadienį (lapkričio 21d.) prasidės ir iki lapkričio 28 d. (penktadienio) vyks ŽIV tyrimų savaitė.

Besimptomė ŽIV infekcija gali trukti iki 8 metų. Nežinodami, kad infekuoti ŽIV, tokie žmonės galėjo ar gali perduoti ŽIV infekciją savo partneriams, artimiesiems. (Asociatyvi nuotr.)

Besimptomė ŽIV infekcija gali trukti iki 8 metų. Nežinodami, kad infekuoti ŽIV, tokie žmonės galėjo ar gali perduoti ŽIV infekciją savo partneriams, artimiesiems. (Asociatyvi nuotr.)

 

ŽIV tyrimų savaitės iniciatyva Europoje skelbiama likus savaitei iki Pasaulinės AIDS dienos (gruodžio 1-osios). ŽIV tyrimų savaitės iniciatyvos tikslas – per ŽIV tyrimų plėtojimą paskatinti daugiau žmonių profilaktiškai pasitikrinti dėl ŽIV ir taip sumažinti vėlyvosios ŽIV ligos riziką.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko teigimu, dažni kvėpavimo takų uždegimai, viduriavimai, karščiavimas, prakaitavimas, limfmazgių padidėjimas ir kiti varginantys simptomai gali būti imunodeficito požymiai, dėl ko verta profilaktiškai pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV).

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai 9 proc. naujų ŽIV infekcijos atvejų nustatyta pavėluotai (vėlyvoje ŽIV ligos stadijoje – AIDS). Europoje šis rodiklis siekia iki 46 procentų, kas reiškia, kad daug žmonių nesitiria dėl ŽIV tol, kol nepasireiškia ŽIV ligos simptomai. Besimptomė ŽIV infekcija gali trukti iki 8 metų. Nežinodami, kad infekuoti ŽIV, tokie žmonės galėjo ar gali perduoti ŽIV infekciją savo partneriams, artimiesiems.

Nemokamai dėl ŽIV pasitikrinti galima įvairių Lietuvos regionų vietovėse tam tikrose valstybinėse ir privačiose medicinos įstaigose, kurių sąrašą galite rasti čia.

ŽIV tyrimų savaitė organizuojama prieš Pasaulinę AIDS dieną, kuri kasmet minima gruodžio 1-ąją.

 

 

 

Šaltinis: ULAC

Palikite komentarą