Prie kiekvienos vaistinės po apsaugos darbuotoją?

Didžiausiose šalies vaistinėse, vaistus nugvelbia tiesiog iš panosės, dalinasi portalas lsveikata.lt.  Pasirodo, vagiami ne tik drabužiai ar kosmetinės priemonės, bet ir užantin nugvelbiami įvairiausi vaistai, gulintys lengvai pasiekiamose vaistinių vietose. Dažniausiai ilgapirščiai vagia papildus ar vitaminus, suprantama, kuo brangesnius. 

 

Vagiamos labiausiai reklamuojamos prekės

„Eurovaistinės“ apsaugos vadovas Kęstutis Varvarinas pripažįsta: „Vagystės vaistinėse, deja, vyksta ir kol kas jų nemažėja. Pastebima, kad dažniausiai vagiama vakarais, kai klientų srautas būna didžiausias – tuomet vagystę pastebėti sunkiau. Galima išskirti, kad labiausiai vagiamos prekės, kurios tuo metu yra daugiausiai reklamuojamos: kosmetika, maisto papildai, kraujo spaudimo aparatai, vaistai – visa tai galima lengviausiai parduoti, nes dažniausiai gi ir vagiama ne sau, o pardavimams. “
Kalbant apie sezoniškumą – dažniau vagiama žiemą. Pastebima, kad visgi daugiausia vagiama sostinėje – Vilniuje. Vis tik galima pasidžiaugti, kad apsaugos kamerų pagalba daugeliu atveju vagis „pagauti“ pavyksta. Neretai juos vaistinių darbuotojai ir pažįsta – kartojasi tie patys veidai.
Nereikia stebėtis
„Vokiečių vaistinėje“ dirbantis Tadas Urbonavičius pripažįsta, kad vaistų vagystės ne toks ir retas reiškinys, kaip gali atrodyti.  „Dažniausiai būna tokios impulsyvios vagystės, kuomet įeina vagis, čiumpa prekę ir pabėga. Paprastai tai būna maisto papildai. Ir, aišku, tie, kurie yra brangesni. Per metus tokių atvejų pasitaiko iki dešimt. Pas mus yra apsaugos kameros, kurios šiek tiek apsaugo nuo vagysčių. Taip pat mes, vaistininkai, stebime įtartiną asmenį, priklausomai nuo to, kaip jis atrodo ir kaip elgiasi. Scenarijus toks: iš pradžių ateina apsižiūrėti, po to – pavogti. Deja, ne visi vagysčių atvejai yra išaiškinami“, – apgailestauja vaistininkas. 
„Savitarnos buvimas yra papildomas veiksnys, kuris skatina paimti prekę ir nesusimokėti. Aš, kaip personalo vadovė, galiu pasakyti, kad darbuotojų dėmesys yra pats svarbiausias dalykas: žmonės turi būti dėmesingi, dirbdami savitarnoje, aišku, ir vaistinėse. Dėmesingi, reiškia: ne sekti kiekvieną įtariant, kad tai yra vagis, bet pasisveikinti su kiekvienu žmogumi, parodyti dėmesį, nes vagis nenori, kad jį pamatytum. Todėl, kai sveikiniesi ir esi malonus, parodai: aš tave matau. O techninės priemonės – kameros, veidrodžiai, varteliai – jos visos gali būti apeinamos. Jeigu esi profesionalus vagis, gali apeiti ir šias priemones“, – pasakoja BENU vaistinės personalo vadovė Rasa Slauskienė.
Dažniausiai pasitaiko impulsyvūs vagys 
„Įsivaizduokite, kai vaistinės lentynoje yra išdėliota daug daiktų, kurių tau galbūt reikia, ir neturi pinigų jiems nusipirkti. Impulso pagautas žmogus gali pasiimti tą daiktą. Dažniausiai vagiamos prekės, kurios yra patogiai išdėliotos, pavyzdžiui, akcijos prekės, arti išėjimo. Jos visą laiką traukia akį, ar tai būtų maisto papildai, ar kremas, ar šampūnas, ar vaistai nuo alergijos. Ir, aišku produktai, kurie yra nedideli, bet brangūs. Tai maisto papildai, žuvų taukai, veido kremai, kremai kūnui. Gali būti nuskausminamieji vaistai jeigu jie sudėti savitarnoje“, – pasakoja vaistinės darbuotoja.
Anot jos, vaistinės darbuotojai šiukštu neskatinami už rankos nutverti vagišiaus, nes tai yra labai pavojinga. Be to, tai neįeina į vaistininko pareigas. Tad tokiu atveju galbūt vertėtų pagalvoti apie apsaugos darbuotoją?
„Aš manau, kad tai yra neetiška kitų pirkėjų atžvilgiu. Juolab, kad vaistinės paprastai yra nedidelės kvadratūros, tai jeigu ten stovės apsaugos darbuotojas, kaip mes jausimės? Tuo labiau, kad vaistinė yra konfidenciali vieta, kur norisi pasitarti su vaistininku galbūt intymiu klausimu, ir apsaugos darbuotojas, kai imsi brangaus kremo indelį, gali trikdyti“, – svarsto R.Slauskienė.
Šaltinis: lsveikata.lt

Palikite komentarą